“Дівчинку з колосками” повернули до Музею Голодомору

“Дівчинку з колосками” повернули до Музею Голодомору

29 вересня відреставровану скульптуру “Гірка пам’ять дитинства”  – одного з головних символів  музею – повернули до експозиції Музею Голодомору після того, як вандали намагалися її зруйнувати.

Ця скульптура – символ пам’яті про 3,5 мільйони дітей, убитих голодом під час геноциду української нації, а також тих, хто вижив у 1932–1933 роках, але не мав дитинства. Дівчинка тримає в руках 5 колосків, що нагадують про постанову від 7 серпня 1932 року “Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності”.

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV 

У ніч із 21 на 22 серпня вандали намагалися зруйнувати скульптуру на території̈ Національного музею Голодомору-геноциду. Як зазначила Генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк, це далеко не перший акт вандалізму на території музею: ще раніше хулігани знищували написи на постаменті скульптури, обливали червоною фарбою янголів, які скорботно охороняють вхід до Меморіалу. На жаль, ні тоді, ні тепер зловмисників не було знайдено й затримано. Поліція попередньо кваліфікувала пошкодження “Дівчинки з колосками” біля Музею Голодомору як хуліганство.

“Дівчинка з колосками” стала символом не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу. Її копії існують у декількох державах. На цей акт вандалізму відреагував не тільки Світовий конгрес українців, а й багато відомих людей поза межами України. Поки ми живі, мусимо пам’ятати. Це символ того, що сталося з української нацією у 32-33 роках. Це символ тих, у кого забрали дитинство”, – сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На акт вандалізму відреагував Президент України, закликавши  поліцію провести необхідні слідчі дії, кваліфікувати правопорушення та доповісти про перебіг розслідування.

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко зазначив, що пошук хуліганів, які понівечили скульптуру, ускладнено через те,що на території̈ Національного музею Голодомору-геноциду не було встановлено камер відеонагляду. “Але відсьогодні камери працюватимуть цілодобово”, – запевнив заступник міністра, – “Ми продовжуємо пошук покидьків, які спаплюжили скульптуру дівчинки. Сподіваюся, що ми їх знайдемо. Ніхто не має права чинити такі дії проти символів української пам’яті”, – наголосив Антон Геращенко.

Віцепрезидент Світового конгресу українців Сергій Касянчук підкреслив, що новина про цей акт вандалізму знайшла відгук по усьому світі.

“Усі були дуже схвильовані, бо це насправді дуже боляче та тяжко вразило українців. Цей акт вандалізму – це спроба знищення символу. Десятками років намагаються знищити та стерти із нашої пам’яті всі спогади та усі свідчення про цей злочин, про цей геноцид. А відновлення цього пам’ятника – це один з уроків відновлення нашої пам’яті . Щодо наруги над пам’ятником також висловилися Генеральне консульство України у Сан-Франциско, 22-й прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер, канадський політик Джеймс Безан, член Палати Громад Канади Іван Бейкер, Світовий Конгрес Українців, Комітет Голодомору в США, Президент Американсько-української ділової ради Морган Вільямс та інші”, – сказав він.

Музей Голодомору — єдиний у світі музей, що розповідає про геноцид українців. Тут навчають протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігають суспільство від повторення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор. 

Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV

Фото: Олександр Ручко

КиевVласть

Автор:
Наталя Плохотнюк
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
09:00 У Києві триває оновлення кількох корпусів Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Упродовж 2025 року лікарня уклала із ТОВ «Інж-Строй Компані» дев’ять договорів…
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
13:00 Столична міськрада погодила отримання найближчим часом відразу трьох кредитів на загальну суму понад 12,8 млрд гривень. В “Ощадбанку” планується взяти позику в розмірі…
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
10:00 Скандал навколо зірваної 89 позачергової сесії Білоцерківської міськради продовжує набирати обертів. Поки секретар ради та депутати, які не прийшли на засідання, перекладають відповідальність…