6 травня в усьому світі відзначають Міжнародний день без дієт. Започаткувала цей день у 1992 році директорка британської групи “Diet Breakers” Меррі Еванс Янг – жінка, яка подолала анорексію і сьогодні відома як пропагандистка здорового способу життя без дієт. Вона впевнена: людина може бути красивою, здоровою та чудово почуватися незалежно від того, яку цифру показують ваги.
Травень – останній весняний місяць. А це означає, що літо не за горами, а разом з ним і вечірки, море, пляж… Необхідність позбутися зайвих кілограмів особливо загострюється саме в цей період, напередодні пляжного сезону. Всіх починає турбувати “зайва” вага, з’являються роздуми про те, як би швиденько її позбутись. І дієта – перше, що спадає на думку.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“
Але сьогодні всі можуть зітхнути з полегшенням, адже є вагомі підстави забути про дієти і дозволити собі відпочити. Цей день присвячується тому, щоб забути про те, яка у вас вага, припинити постійні підрахунки калорій і просто полюбити своє тіло.
Ініціатива британки знайшла відгук у США, Австралії, Індії, Ізраїлі, Швеції, Канаді та багатьох інших країнах Європи.
Дієта – досить популярний спосіб для того, щоб схуднути. Коли ми “вбиваємо” в пошукову стрічку Гугл запит “дієти для схуднення швидко”, нам видають десятки тисяч сайтів з “різноманітними” дієтами, які насправді однакові і не факт, що дієві. Також дуже часто під фразою “швидка дієта – дешево та стовідсотковий результат” криється звичайний дієтологічний міф.
Але навіть дієти не завжди допомагають нам досягти бажаної втрати ваги. Тому чудовою альтернативою може бути правильне харчування, фізична активність і здоровий спосіб життя.
Лікар-дієтолог, ендокринолог Наталія Самойленко у прямому ефірі “Сніданок з 1+1” розповіла, що для того, аби схуднути, потрібно дотримуватися простих правил. Але вони настільки прості, що багатьом людям це не до вподоби. До цих правил належать:
1. Графік харчування
Графік харчування – це основа раціону. Дуже важливо снідати в першу годину після пробудження. Від цього залежатиме інтервал до наступного прийому їжі. Харчуватись потрібно 5 разів на день з інтервалом в 3 години.
Існує таке поняття “екватор дня”. Це умовна лінія, що ділить день на 2 частини і зображує правильність ритму харчування. Якщо до екватора, тобто до 15:00, кількість прийомів їжі більша, ніж після екватора, то людина худне.
2. Структура раціону
Всім відомо, що корисно їсти овочі та фрукти, ягоди, різні каші. Але якщо харчуватись так кожен день, то це матиме поганий вплив на обмінні процеси організму. Тому потрібно урізноманітнити свій раціон, додавши нові страви чи нові корисні продукти харчування.
3. Достатня кількість води
Тема води овіяна міфами в науково-популярній літературі та в Інтернеті. На питання “скільки води потрібно випити за день?” немає точної відповіді. Але найкращим маркером потреби організму у рідині є відчуття спраги. Воно є одним з найдревніших інстинктів для виживання. Але сучасний ритм життя людини робить її запрацьованою, хронічно стомленою та “глухою” до потреб свого організму. Основну частину спожитої рідини варто випити до 18 години.
4. Хороший сон
Від того, скільки годин ви спали, залежатиме ваше бажання їсти.
5. Позитивний настрій
Відчуття голоду – це психологічний фактор. Якщо людина зла, схвильована, засмучена, то бажання з’їсти щось смачненьке, але шкідливе настільки велике, що дуже важко йому протистояти. А коли людина весела, радісна, щаслива, то для неї не буде проблемою харчуватись корисними продуктами.
6. Спорт
Класика жанру – для того, щоб схуднути, варто займатись фізичними вправами. Але для того, щоб був хороший результат, варто проконсультуватись зі спеціалістами, тому що не кожен вид спорту допоможе втратити “зайву” вагу.
Здорове харчування, дієти – все це існує не для того, щоб “скинути” вагу, а для того, щоб її нормалізувати. І для того, щоб скинути “зайве”, спочатку потрібно порахувати і зрозуміти чи є воно таким насправді, чи це просто бажання стати неіснуючим ідеалом краси.
Материал подготовлен в рамках Проекта “Юн-Пресс-KV“