Рік тому почалась судова реформа. І ключову роль у ній має відігравати Вища рада юстиції, яку трансформували у Вищу раду правосуддя (ВРП). Саме ця організація мусить очистити найбільш корумповану гілку влади. З 21 члена ВРП вже обрано 15, інших шестеро оберуть сьогодні і завтра – 14-15 березня.
Але серед уже відомих членів видно старі знайомі обличчя. Наприклад, суддя-хабарник Павло Григоренко та Ярослав Романюк – суддя, який підтримав диктаторські закони 16 січня й був на посаді Голови Верховного Суду України за часів Януковича.
Інші судді, може, не такі відомі, але від того не викликають більшої довіри. Чомусь усі вони та їхні рідні мають статки на мільйони гривень, незалежно від того, звідки вони прийшли в судову систему.
Так, в одного з суддів (колишній депутат Київради від партії “УДАР-Солідарність”) Олексія Маловацького загальна вартість нерухомості перевищує 4 млн грн. Здається, що нова мітла буде по-старому мести. Як люди, до статків яких є чимало питань, адекватно вичищатимуть авгієві стайні судової системи?
Громадяни України отримають ще одну дірку для вимивання бюджетних грошей замість реальних реформ.
Противники люстрації суддів кажуть, що в таких органах мають бути особи з багатим досвідом. Але люди, які стали професіоналами в часи СРСР, навряд чи зможуть збудувати нову, адекватну судову систему. Про суддів, що асоціюються з корупційними схемами незалежної України, взагалі не йдеться.
Щоб судова реформа справді відбулась, членами ВРП мають стати незаангажовані юристи, а не професіонали радянської проби, які переслідували активістів Майдану.
Андрій Карпенко, лідер об’єднання “Сила Громад”
Читайте: Повышение пенсионного возраста не улучшит положения страны, – Андрей Карпенко