Справи насущні: КВ запускає спецпроєкт з аналізу публічних фінансів громад Київщини

Ігор Дармостук
Ігор Дармостук

Шеф-редактор КиївВлади

1000 сталевих стовпчиків, 50 дерев’яних мап, послуги баяніста, кавомашини за 446 тисяч гривень, заміна тротуарної плитки у будинку відпочинку СБУ… Ось лише невеличкий перелік товарів і послуг, на які під час війни хочуть витратити кошти платників податків. І ось вже тиждень як КиївВлада активно відслідковує і фіксує закупівлі у столичному регіоні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Звичайно, ми робили це і раніше, але зараз трішки змінили підхід. Якщо до війни редакція звертала увагу на закупівлі від 1 млн гривень, або зосереджувалася на корупційних і відкатних темах здебільшого у сферах будівництва і ЖКГ, то зараз ми дивимось буквально на все. Оптика наведена на усі без виключення транзакції органів державної влади і місцевого самоврядування Київщини їх закупівельні плани, та опрацьовані тендери. Ми бачимо рух коштів на зарплати, бачимо дрібні закупівлі канцелярії і кави, потужні підряди на ремонти доріг і відновлення інфраструктури, підготовку до зими і навіть КОВІД, який вже де-не-де, але таки почав коригувати фінансові плани на місцях. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Так сильно заглибитися у фінанси видання змусила війна. З одного боку, моніторинг витрат бюджетних коштів під час війни – з речі корисної автоматично стає річчю архікорисною. І цей факт не треба сильно пояснювати, адже при всій повазі до влади, громадяни мають знати на що і як у ці буремні часи вона витрачає кошти. З іншого боку, публічність фінансових потоків досі не скасовано і, маючи певний хист і навички, журналісти можуть ці потоки аналізувати.

Зіткнувшись із тим, що органи влади сильно обмежили доступ до нормативної документації, а до війни аналіз рішень, розпоряджень, протоколів і наказів, становив більше 50% нашої новинної стрічки, ми просто вимушені були шукати нові можливості, для наповнення розділів видання унікальним контентом.

Отже війна + архікорисність + відкритість даних в остаточному підсумку дали нам можливість переглянути певні редакційні плани і почати давати більше історій про гроші.


А їх дуже багато. Значна частина інформації у щоденному режимі з’являтиметься у новинній стрічці. Це плани закупівель, контракти, які відбулися, номенклатура товарів і послуг, на які збираються витратити бюджетні кошти і, власне, суми самих коштів. Окремим блоком ітимуть історії підрядників і постачальників послуг за бюджетний кошт. Хто ці компанії, що за люди за ними стоять, як часто вони виграють ті чи інші тендери. Багато-багато років КиївВлада працювала із аналізом крупних підрядників, тож, коли ми розширили периметр аналізу, навички розглядання під мікроскопом отримувачів держкоштів сильно допомогли редакції.

Крім цього, щосереди КиївВлада публікуватиме щось на кшталт дайджесту місячних трат кожної окремо взятої громади Київщини. Цей проєкт ми назвали “Справи насущні” і це другий великий цикл матеріалів, за який редакція взялася після 24 лютого.

Читайте: Поранена Київщина: КиївВлада запускає спецпроєкт по моніторингу відновлювальних робіт в області


Перший текст із циклу “Справи” вийшов учора. Він про місто Бориспіль і він непогано зайшов, набравши за добу майже 3 тисячі переглядів. А це для нашого регіонального видання – досить пристойний показник.


А вже в наступну середу буде текст про Іванків. Ми навмисне обрали принцип чергування: один тиждень більша громада, інший – трохи менша. 

До слова, проєкт “Справи” має всі шанси стати достатньо тривалим, адже закупівлі громадами йдуть постійно. Станом на зараз, найтривалішим циклом KВ був “Проєкт Децентралізація”. Він стартував у серпні 2017-го, а 22 лютого 2022 року редакція випустила 217-й текст циклу.

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4