Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль

У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів, яку розпочали ще три роки тому. Довірили ці роботи місцевому ТОВ “Інженерно-будівельна компанія “Дарвекс”, яке донедавна належало Руслану Московці – новоспеченому депутату Бориспільської міськради. Але, схоже, що ця компанія підконтрольна йому і досі, адже переоформив він її на “свою” людину – Лілію Федорчук, яка має з дружиною Руслана Московки спільну нерухомість. 

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у вересні 2024 року Бориспільська міська рада і підпорядковані їй підприємства та установи уклали за результатами публічних закупівель 291 договір загальною ціною 19,63 млн гривень.

Найбільші замовлення

Найкоштовнішим замовленням Борисполя минулого місяця стало продовження реконструкції будівлі Рогозівської амбулаторії з приміщеннями для проживання медичних працівників (вул. Центральна, 103 в селі Рогозів Бориспільської громади) за 4,58 млн гривень. За ці кошти підрядник – ТОВ “ІБКДарвекс” (*) – повинен буде виконати загальнобудівельні роботи, прокласти інженерні мережі, облаштувати зовнішнє освітлення, виконати роботи з благоустрою, укласти дорожнє покриття та встановити огорожу.

Нагадаємо, що реконструкція амбулаторії в Рогозові була розпочата ще влітку 2021 року. На початку її виконувало відоме на Київщині ТОВ “І. Б. К. Девелопмент”, яке отримало за виконану частину робіт 8,75 млн гривень. З того часу двічі – у вересні 2021 року та травні 2023 року було замовлено коригування проєктно-кошторисної документації, на основі якої ймовірно у вересні і замовлено продовження робіт.

Друге місце у замовлень Борисполя, які також пов’язані з медичним обслуговуванням мешканців громади. Мова про різноманітні витратні матеріали та приладдя для Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, яких протягом вересня закуплено на 3,19 млн гривень. На ці гроші медзакладу до кінця року постачатимуть 150 стендів для лікування судин серця, а також марлю, пластирі, вату, бинти, катетери, скальпелі, ін’єкційні та хірургічні голки тощо. 

На третій сходинці видатки на десяток ремонтів в навчальних закладах Борисполя та дитсадка в Іванкові, на які минулого місяця сумарно спрямували 1,37 млн гривень. На близько 60% цієї суми замовили робіт для підвищення безпеки дітлахів та педагогів  – це капітальні ремонти аварійних виходів в бориспільському дитсадку “Колосочок” та іванківському “Веселка”, поточні ремонти в укритті міських академічного ліцею та ліцею імені Костянтина Могилка. На решту коштів в Борисполі повинні будуть відремонтувати санвузли дитсадка “Росинка”, кабінет інформатики та сходову клітину ліцею імені Анатолія Федорчука, а також підлоги ліцеїв “Основа” та “Лідер”. Всі роботи заплановано завершити до кінця жовтня поточного року. 

Четвертими серед найбільших у вересні із загальною сумою 850,89 тис. гривень опинилися видатки Борисполя на меблі для шкіл та дитсадків громади. Зокрема, придбано 330 стільців для дитсадків, по 120 учнівських стільців та столів, 62 столи для дитсадків та 137 лав. Нові меблі збираються розподілити між Бориспільським академічним ліцеєм, ліцеями “Лідер” та “Альта”, дитсадками №1, «Колосочок», «Веселка», «Росинка», «Журавонька» та «Світлячок». Терміном поставки вказаний кінець жовтня поточного року.

Закриває п’ятірку найбільших замовлень Борисполя – приєднання до електричних мереж укриття на території міського парку культури та відпочинку за 735,69 тис. гривень. Цю закупівлю проводило Управління капітального будівництва Бориспільської міськради, підрядником без конкурсу обрано ПАТ “ДТЕК Київські регіональні електромережі”, якому сплачено всю суму по договору. Саме укриття в парку, як вказано в тендерних документах, планують ввести в експлуатацію наступного року.

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль

Також серед замовлень Борисполя у вересні:

  • ремонт фігур скейт-парку майже за 198 тис. гривень;
  • лазерний тир, манекени, рації, дозиметри, каски та жилети для кабінету “Захист України” в Бориспільському академічному ліцеї сумарно за 457 тис. гривень (крім меблів ще на 121 тис. гривень);
  • 2 квадрокоптери за 154 тис. гривень;
  • демонтаж фортифікаційних споруд на перехрестях дороги Р-03 з чотирма вулицями – Купальською, Завокзальною, Бежівкою та Михайла Калмикова за 98 тис. гривень;
  • перемонтаж та налаштування автомобільного GPS-трекера на замовлення виконкому міськради за 2,4 тис. гривень (без постачання трекера);
  • послуги з перевезення пластикових кришок на підтримку ініціативи «Ворогам-кришка» 1,3 тис. гривень.

Найбільші замовник та підрядник

Протягом вересня договори за результатами публічних закупівель у Борисполі підписував 21 замовник. На більшу частину коштів – 5,79 млн гривень – уклало угод Управління капітального будівництва Бориспільської міськради. Через це управління були проведені два найкоштовніші замовлення місяця – на реконструкцію Рогозівської амбулаторії та приєднання укриття в міському парку до електричних мереж. Крім цього, воно виступало замовником капремонтів аварійних виходів дитсадків “Колосочок” в Борисполі та “Веселка” в Іванкові, а також приєднання до електромереж укриття міського ліцею “Патріот”.

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль

Замовляли роботи, послуги та товари бориспільські замовники у 146 підрядників. Левова частка цих коштів – 5,28 млн гривень – припадає на договори з ТОВ “ІБК Дарвекс”, якому дісталося 13 замовлень, причому абсолютно різнопланових. Так, цій фірмі віддали підряд на реконструкцію Рогозівської амбулаторії, ремонти чотирьох навчальних закладів, а також на постачання інформаційних стендів, арматури, монтажної піни та навіть 6 древків для прапорів.

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Інженерно-будівельна компанія Дарвекс” було зареєстровано у 2016 році у Києві. Але рік потому компанію перереєстрували в Борисполі на Київщині.

Крім місця реєстрації, ТОВ “ІБК Дарвекс” кілька разів кардинально змінювало свій профіль. На час заснування основним видом діяльності компанії були “веб-сайти”, згодом його замінили на виробництво одягу й аксесуарів, а наразі – це “будівництво житлових і нежитлових будівель”. Статутний капітал компанії з часу створення збільшився зі 100 до 2 млн гривень.

На сьогодні компанія належить Лілії Федорчук з бориспільською реєстрацією. Директором значиться Андрій Баранов.

Лілія Федорчук “засвітилася” в декларації новоспеченого депутата Бориспільської міськради Руслана Московки від ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко. Лілія Федорчук разом із дружиною депутата Іриною Московкою є співвласницями земельної ділянки площею 800 кв.м. та житлового будинку площею майже 370 кв.м., розташованих у Борисполі, а також мають однакове по-батькові – Володимирівна.

В 2017-2022 роках засновником ТОВ “ІБК Дарвекс” був сам Руслан Московка. Ймовірно, переоформити бізнес на Лілію Федорчук він вирішив у зв’язку з початком політичної карʼєри. До Бориспільської міськради Руслан Московка безуспішно балотувався на місцевих виборах 2015 та 2020 років, але став депутатом тільки у березні минулого року у зв’язку з відкликанням Андрія Трикоза. Тоді, крім Андрія Трикоза, відбулося відкликання ще трьох депутатів міськради Борисполя – Тамари Трикоз (дружина Андрія Трикоза), Катерини Вовкотруб та Олександра Цуканова.

Читайте: Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Нинішній керівник ТОВ “ІБК Дарвекс” Андрій Баранов у 2020 році балотувався до Пристоличної ради Бориспільського району від “Радикальної партії Олега Ляшка”, але обраний не був. За компанію з Барановим від цієї ж політичної сили тоді балотувався також Ігор Федорчук – який кілька років тому був серед співвласників ТОВ “ІБК Дарвекс”.

ТОВ “ІБК Дарвекс”, за даними Clarity Project, в результаті участі у публічних закупівлях отримало 689 замовлень загальною вартістю понад 63 млн гривень. Майже всі свої підряди фірма виборола від замовників Борисполя, Бориспільського району, в тому числі Пристоличної громади.

Зазначимо, що Лідія Федорчук також є власницею, а Андрій Баранов – керівником ТОВ “Баумаркет”. Ця фірма активно бере участь в публічних закупівлях, але отримує дрібніші підряди – всього 58 загальною вартістю 5,46 млн гривень. Основним клієнтом “Баумаркету” є Бориспільська міськрада, решта підрядів фірми отримані в межах однойменного району. До лютого 2022 року ТОВ “Баумаркет” належало Руслану Московці.

Нагадаємо, що раніше КВ вже тричі аналізувала замовлення Борисполя – за серпень 2022 року, червень 2023 року та лютий 2024-го. До слова, найбільшим замовником лютого також була компанія з орбіти соратників Юлії Тимошенко. Найкоштовніший договір на постачання електрики підписали з фірмою сина екс-міністра Кабміну часів премʼєрства лідерки партії “ВО “Батьківщина”.

Читайте також інші матеріали КиївВлади про замовлення Києва, а також міст, селищ та сіл Київщини

Довідково. Місто Бориспіль Київської області – адміністративний центр однойменної міської громади. Бориспільська громада є однією з найбільших за кількістю населення в області. До її складу, крім Борисполя, входить 18 сіл.

Повноваження голови Бориспільської міської ради тимчасово виконує її секретар Владислав Байчас – на час відсутності чинного мера Борисполя Володимира Борисенка, котрий у вересні минулого року року мобілізувався до однієї з бригад Збройних Сил України.

Нагадаємо, що у 2006-2020 роках мером Борисполя був Анатолій Федорчук. Він був обраний очільником міста також на місцевих виборах у жовтні 2020 року, однак помер 28 жовтня 2020 року від ускладнень коронавірусної хвороби.

* ТОВ “Інженерно-будівельна компанія Дарвекс” (код ЄДРПОУ: 40827326)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4