Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

На початку року з Бориспільської міськради виключили чотирьох депутатів від партії “Батьківщина”. Слідом в ЄС та “Голосі” “перетрусили” представницькі ряди. Офіційно причини виключення пов’язують із порушенням партійної дисципліни та перебуванням депутатів за кордоном з початку війни. З інших версій –  депкорпус просто “зачищають” від незручних для місцевої влади обранців. Хто склав свої мандати і хто прийде їм на заміну – в матеріалі KВ


Як дізналася KВ, 20 березня Київська територіальна організація політичної партії “Європейська Солідарність” у ході партійного з’їзду підтримала рішення обласної конференції та відкликала двох депутатів Бориспільської міської громади Дмитра Суліму та Євгенія Боженка.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Доповідачем з цього питання виступав голова фракції ЄС у Бориспільській міськраді Гануш Андрій. Він повідомив, що фракція виключила цих двох депутатів зі свого складу ще у січні 2022 року. Після обговорення усі присутні делегати підтримали звернення щодо відкликання депутатів…”, – йдеться на офіційній сторінці “Європейська Солідарність Бориспільська Організація”. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Та, як виявилось, конференція бідбулася без пристутності Суліми та Боженка, хоча фракція зауважувала, що запрошувала їх на конференцію до центрального офісу, але вони проігнорували засідання. Боженко запрошення, які депутати все ж одержали від фракції називає сфабрикованими та підробленими. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

У соцмережах же думки виборців з приводу відкликання депутатів розділилися: одні висловлювали обурення, адже на їхню думку, саме ці депутати займалися захистом та розвитком громади. Інші, навпаки, підтримали це рішення.

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

“Європейська Солідарність Бориспільська Організація” своє ж рішення у бік своїх колишніх колег по партії прокоментувала, як звичайне “очищення партії”. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Не поділили?


Євгеній Боженко та Дмитро Суліма на місцевих виборах 2020 року йшли під стягами “Європейської Солідарності” разом із нинішнім мером Борисполя Володимиром Борисенком. 

У 2020 році бориспільчанин Євгеній Боженко (1977 року народження) йшов на вибори як технічний директор ТОВ “Моноліт.Нет” та безпартійний. У 2015 році був обраний до міськради депутатом від ПП “Об’єднання “Самопоміч”. На виборчому окрузі № 5 він набрав 218 голосів або 53,69%. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

У коментарі KВ він заявив, що підозрює обласне керівництво партії в бажанні “продати голоси правлячій верхівці міста”. Говорив також про фальсифікацію первинних документів про відкликання двох депутатів, які знаходяться в опозиції до чинної влади від партії ЄС. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів“На моє глибоке переконання, зараз у Бориспільській міській раді виганяють депутатів, не лише тих, хто перебуває за кордоном. Їм не вистачає голосів, і таким чином, намагаються створити більшість – дві треті. Можна припустити, що знайшли лазівку для вирішення земельних питань чи, може, хочуть зняти когось із заступників. Спочатку вигнали чотирьох бютівців, які пішли в глибоку опозицію разом з нами, коли в місті почало відбуватися свавілля при підтримці обласного керівництва нашої партії. Потім дотисли та вмовили піти депутатку з “Голосу”, яка виїхала ще на початку війни за кордон. І здійснили цю процедуру також із грубим порушенням. І ось нас двох з ЄС також вирішили “прибрати”. Які претензії – не знаємо, бо нас, навіть, не запросили відповідним чином на засідання фракції. Засідання якої з даного питання відбулося десь в січні 2022 року. Із загальних претензій, які знайшов в соцмережах: погані депутати, які втратили зв’язок із партією. Так ця партія нікуди не кличе! Із фракції вигнали рік тому, мовчали і нікому не повідомляли. Крім того, написати заяву через рік про вихід через виїзд за кордон, на їхню думку, гідно, а те, що я з 24 лютого в лавах ДФТГ разом з іншими стояв на захисті міста і нікуди не виїздив, навіть в інші області, як деякі керманичі, це негідна для депутата поведінка. Я б і сам пішов, бо не маю можливості ні на що вплинути, коштів же на округи не виділяють, та й ще не хочу дивитись на ці обличчя, які, на мою думку, дерибанять залишки бюджету, купуючи сувенірну продукцію на мільйони під час війни”, – розповів він.

Він заявив, що як “дерибанять” ресурси і бюджет громади, як депутат, він спостерігає вже другу каденцію і намагався з цим боротися, будучи в опозиції. 

“Це вже не перша спроба витурити мене із депутатів. І це рішення було прийнято із низкою процедурних порушень, відсутній список присутніх на конференції тощо. Тому я вирішив подати позов до суду і повідомив про це ТВК. У нашому випадку відкликання за народною ініціативою, цим народом стало обличчя фракції і підвідомчих йому депутатів. Мій колега йшов першим номером, за нього голосували виборці, я посів друге місце за кількістю голосів після вже діючого мера. Для партії це був високий рейтинг. З тих, хто зараз залишився у фракції, деякі набрали на виборах пару десятків голосів. Я входжу в судовий процес, а на місце Суліми, ймовірно, може зайти наступний по списку – Борис Шапіро. Ми підтримували нинішнього голову, але, схоже на те, що він нас зрадив. Можливо, домовившись з нашими опонентами, “Слугами народу”, проти яких ми виступали на виборах. На ці думки навіює те, що на керівних посадах в комунальних структурах немає жодного представника від “ЄС”, – резюмував він. 

Дмитро Суліма (1981 року народження) також мешкає в Борисполі, за фахом –  адвокат, був першим кандидатом у списку та обраний в Єдиному багатомандатному виборчому окрузі. Був членом партії. Народився він 18 лютого має вищу освіту: вивчав економіку в Міжгалузевому інституті управління в Києві, право в НЮАУ ім. Ярослава Мудрого та управління містом в Академії державного управління при Президентові України. Проживає у Борисполі. 

На його думку, перебування більшості депутатів за кордоном, теж не могло слугувати основною причиною для їхнього відкликання. І більше, в оновленні депутатів нічого поганого не вбачає, якщо цьому не передували певні конфлікти зі “спонсорами” партії. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів“Хтось виїхав, в когось не дозволяє стан здоров’я тощо. Та чи відкликають їх через об’єктивні причини або через конфлікти між партійними босами та депутатами, які відмовляються працювати в збиток своїм громадам? Адже партії в Україні здебільшого існують за кошти окремих фінансових груп чи олігархів. Я ж своєму обласному керівництву повідомляв, що міськрада замість відстоювання інтересів громади, займається зароблянням, роздачею майна олігархам. Мене почули, сказали, що будуть зроблені відповідні зміни у складі депутатів. Та замість того, щоб змінити тих депутатів, які в цьому беруть участь, вирішили відкликати мене. Треба відверто визнати, що наша депутатська команда не справилась. Всі обіцянки, які були дані, не виконуються”, – розповів він. 

На його думку наразі в Бориспільській міськраді депутати не мають жодного впливу та можливості протистояти впливу “олігархів”. 

“Є олігархи, які вже багато років вважають громаду своєю, поводяться як феодали і всі кошти забирають собі. Моєю метою було цю систему зламати, але, на жаль, більшість депутатів вирішили допомогти їм. Тому я не хочу брати в цьому участі. Як можна протистояти більшості, яка зацікавлена в посадах та освоєні бюджету, обирає співпрацю з олігархами або боїться останніх через погрози у разі відмови від співпраці? Можна відкрити закупівлі Бориспільської міськради і подивитись, куди йде основний бюджет, і зрозуміти на кого працює рада. Голова, якого я підтримував на виборах, у команді якого був в двох турах, він для мене був близькою людиною, поки не став мером. Для виборців він був як надія на зміни, але щось трапилося”, – резюмував Суліма. 

У коментарі KВ голова Бориспільської громади Володимир Борисенко зауважив, що громада немає жодного відношення до відкликання цих депутатів, тож і причини йому теж невідомі. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів“З приводу цього мені нічого невідомо, бо відкликанням депутатів займається партія. І це прерогатива партій застосовувати імперативний мандат. Рада до цього жодного відношення немає”, – сказав мер Борисполя. 

Анонімне джерело в Бориспільській міськраді розповіло KВ, що загалом вже було відкликано сім депутатів. 

“У 2020 році були значні пертурбації в списках “ЄС”, і відкликали саме тих, які зайшли за оновленими списками з Борисенко. Наскільки відомо, Дмитро Суліма практично не відвідував сесії, а Боженко – реєструвався, але ні за що не голосував, бойкотували сесії. Відомо, що вони не захотіли співпрацювати надалі із командою мера. Хоча вони його всіляко підтримували, в тому числі й на виборах у Верховну Раду в 2019 році. У 2020 році зайшли у владу також однією командою. Крім того, Суліма ініціював відкриття адміністративної справи про корупцію проти Борисенка, тож в них вже спостерігались певні розбіжності. Зайти ж в раду має точно колишній депутат від “Самопомочі” Борис Шапіро”, – говорить джерело.

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатів

Борис Шапіро – відомий як громадський діяч, який проживає у Борисполі, балотувався у міськраду від ЄС, проте не пройшов. Вивчав архітектуру будівництва. На його сторінці у Facebook зауважено, що він – керівник інвестиційних проектів, архітектор громадських просторів, ліцитатор благодійних аукціонів. Свого часу він керував компанією ТОВ “Архітектурне бюро “Базіс”, яка була улюбленим підрядником в міській раді, нині там керівником вказана, вірогідно, його дружина. Значиться співвласником низки будівельних компаній, основна діяльність яких зосереджена у столичному регіоні, як ТОВ “БК “Високий замок”. У 2010 році балотувався до ради від “Удару”. 

Голос

Крім того, вийшла із ради і Анастасія Гаспарян від партії “Голосу”. Про свій вихід вона повідомила публічно 20 березня у Facebook.

“Вона сама склала мандат без примушування, бо не могла повноцінно працювати: виїхала за кордон ще на початку війни, бо має двох маленьких дітей”, – розповіло KВ анонімне джерело.

Прокоментували вихід колеги із ради і в фракції ЄС, назвавши саме такий вчинок гідним справжнього депутата. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатівАнастасія Гаспарян (1991 року народження) йшла на вибори у 2020 році як організатор діловодства в ТОВ “Моноліт.Нет” та безпартійна. Обрана була в ЄБВО і на виборчому окрузі №1 за неї проголосувало 36 виборів – це 8,86%. Має вищу освіту у сфері екології, проживала в селі Чубинське. Вона також відома як  директор ГО “Українська асоціація представниць правоохоронних органів”. У місті її знали також як в.о. голови Молодіжного парламенту, помічницю депутата міськради, активістку об’єднання “Самопоміч”.

Батьківщина

Як повідомляла раніше KВ, на початку року четверо депутатів Бориспільської міськради написали заяви про вихід із партії “Батьківщина”. Ними стали Андрій Трикоз, Тамара Трикоз, Катерина Вовкотруб та Олександр Цуканов.

Читайте: Четверо депутатів Бориспільської міськради написали заяви про вихід із партії “Батьківщина”


“Депутатів із “Батьківщини” виключала обласна організація, вірогідно, через те, що вони не відвідують сесійні засідання і не ведуть жодної діяльності, по друге, говорять – через якісь розбіжності із головою партії. Досить багато депутатів виїхало. Це – родина Трикоз, повернувся лише чоловік Андрій Трикоз, Катерина Вовкотруб. А от Олександр Цуканов має кримінальну справу. Вони заяви понаписували вже тоді, коли дізнались що будуть відкликані і що питання винесене на обласну організацію. На сесію ці заяви не виносились, депутати не хотіли брати участь в ігрищах їхньої партії і вирішувати долю колег. Тому відкликали через конференцію і потім відповідно ТВК. У свою чергу, відкликані депутати поширювали мережею відео, де розповідали про дерибан землі та бюджету”, – розповіло KВ анонімне джерело в раді. 

У місцевому ЗМІ повідомили, що на місця вибулих депутатів 3 березня зайшли Максим Коновалов, Микола Нощенко, Руслан Московка та Ігор Проневич.

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатівІгор Проневич – підприємець, директор аграрної компанії ТОВ “АФ “Макрогор”. Народився 10 жовтня 1979 року в місті Городня Чернігівської області. Співвласник ТОВ “Котедж – охорона” (діяльність приватних охоронних служб). Проживає в Борисполі. У 2012 році балотувався до Верховної ради від партії “Віче” по 98 округу. Є керівником місцевої ГО “Бориспільська федерація спортивної боротьби”. Та є уповноваженою особою в КНП “Бориспільський стоматологічний центр” БМР. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатівМикола Нощенко – заступник директора філії “Пасажирська компанія АТ “Укрзалізниця”. У 2015 році балотувався до Київоблради від БПП, а також – до Бориспільської міськради. Син відомого екснардепа-соціаліста та ексзаступника міністра соцполітики Миколи Петровича Нощенка, який прославився у своєму скликанні як член “кучмівської більшості”. Нощенко-молодший свого часу працював заступником міністра економіки та з питань європейської інтеграції, віце-президентом концерну “Укрросметал”. Більше того, потрапив до V скликання Київської облради від Партії регіонів. Працював у  топ-менеджменті аеропорту “Бориспіль” з 2008 по 2015 роки. Має дві вищі освіти – економічну та юридичну. 

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатівРуслан Московка – підприємець, експерт з благоустрою, з 2016 по 2023 роки був директор ТОВ “Дарвекс” (будівництво житлових і нежитлових будівель). З 2019 року по 2023 роки був керівником ще однієї будівельної компанії ТОВ “Баумаркет”. Та є співзасновником ТОВ “Інтеркопі” (допоміжне обслуговування наземного транспорту).

Вигнанці: у Бориспільській громаді позбавили мандатів нову порцію депутатівМаксим Коновалов – директор шинного центру “Віанор”. Крім того, з 2012 по 2018 роки був власником компанії, яка займалася оптовою торгівлею деталями та приладдям для автотранспортних засобів ТОВ “Саксесс Плюс”. Також, як приватний підприємець, він був зареєстрований у 2001 році. Основна його діяльність – роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів.

Нагадаємо, що попри війну та москальську агресію, Київщина живе активним політичним життям. На черговій сесії Київоблради одразу чотири політичні сили вирішили оновити свій представницький склад у колегіальному органі. Зокрема, із “Європейської Солідарності”, “Батьківщини” та “За Майбутнє” вийшло одразу по два депутати. Очиститися вирішила навіть колишня ОПЗЖ. 

Читайте: Не впорались: Київоблрада позбавила мандатів депутатів чотирьох фракцій


Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Banner
QlU7mDx4