Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Київ

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Київ

Протягом вересня 2024 року київські бюджетні замовники провели через Prozorro договорів на загальну суму 3,37 млрд гривень, що є середнім показником для столиці. Ознаменувався цей місяць кількома резонансними угодами. По-перше, КП “Плесо” з шостої спроби нарешті замовило розчистку зникаючого озера Синє. Однак відновлення цієї водойми все ж, мабуть, залишається під питанням, адже підрядником обрали компанію, яку підозрюють у бюджетних махінаціях при виконанні робіт на озері в сусідньому районі. По-друге, замовлено ремонт на ділянках для почесних поховань кладовища по вулиці Стеценка. Але підрядник “намудрував” з документами настільки, що угоду поспішили розірвати ще до початку робіт. По-третє, найбільшим підрядником вересня в столиці стало ТОВ “Абсолют-Клімат”, яке має вражаючий шлейф кримінальних проваджень.

Як стало відомо КВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у вересні 2024 року розпорядники бюджетних коштів столиці уклали за результатами публічних закупівель 4 991 договір. Їх загальна ціна склала 3,37 млрд гривень.

Найбільші замовлення

Вже традиційно для столиці найдорожче протягом місяця їй обходяться різноманітні будівельні та ремонтні роботи. У вересні на них було спрямовано 2,22 млрд гривень або 66 % від загальної вартості всіх місячних замовлень. Найбільша частка цих видатків – майже 719 млн гривень – стосується облаштування споруд цивільного захисту в житлових будинках, а також будівлях освітньої та медичної інфраструктури. Зокрема, будуватимуть укриття для школи №130 ім. Данте Аліг’єрі у Голосіївському районі, дитсадка №5 в Дарницькому районі, школи №311 в Деснянському районі та навчально-виховного комплексу «Ластівка» Оболонського району. Решта замовлень стосується капітальних та поточних ремонтів захисних споруд.

Одним із найдорожчих “ремонтних” договорів у вересні стало замовлення ритуальної служби СКП “Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування” за 180,36 млн гривень капремонту на двох ділянках для почесних поховань Міського кладовища по вул. Стеценка, 18. Там збиралися влаштовувати проїзди, встановлювати пам’ятні знаки та флагштоки, а також облаштовувати зовнішнє освітлення і відеонагляд. Однак цьому підряду не судилося бути реалізованим – договір розірвали після висновку Держаудитслужби про те, що пропозицію обраної компанії (ТОВ “Дорбау”*) повинні були відхилити. Як показав аналіз поданих цією фірмою документів, підозрілих ознак у неї більш ніж достатньо. Зокрема, 23 із 28 своїх працівників для виконання ремонту на кладовищі фірма найняла по договорам за кілька днів до проведення аукціону. За таким же принципом – напередодні аукціону компанія оформила оренду техніки. Крім цього, серед документації знайдено договір від 1 липня 2024 року про надання фірмі лабораторного супроводу за підписом директора Володимира Васильченка, який за документами очолив компанію через місяць від цієї дати.

Також серед вересневих замовлень слід виділити договір КП “Плесо” на проведення довгоочікуваної розчистки озера Синє у Подільському районі, який також віднесено до “будівельних та ремонтних робіт”. Замовити ці роботи вдалося з шостої спроби, вартість відповідної угоди склала майже 80 млн гривень. Про порятунок цього мальовничого озера, яке в останні роки обміліло та майже перетворилося на болото, місцеві мешканці закликали вже тривалий час. Однак чи вдасться нарешті відродити це озеро – досі відкрите питання, адже підрядником обрали ТОВ “Княжна Либідь”, яке фігурує в численних кримінальних провадженнях за підозрою у присвоєнні бюджетних коштів, в тому числі при виконанні робіт на системі озер Опечень в Оболонськогому району столиці на замовлення КП “Плесо”.

Читайте: БЕБ заблокувало розчистку озера Синє в Києві

На другій сходинці серед найбільших статей видатків Києва – медобладнання, ліки та засоби гігієни, яких у вересні придбали на понад 198 млн гривень. З цих грошей на 127,55 млн гривень було закуплено обладнання, зокрема, два десятки кардіологічних моніторів, понад тисячу стентів для коронарних артерій, тренажер для тренування рівноваги, які профільний департамент столичної адміністрації розподілятиме між медзакладами. Майже на 66 млн гривень запаслись ліками, яких найбільше (майже на 20 млн гривень) минулого місяця замовила комунальна клініка з надання психіатричної допомоги “Психіатрія”.

Третя сходинка серед найбільших замовлень із загальною сумою 167,57 млн гривень у так званих конструкцій та допоміжної будівельної продукції. Сюди належать асфальтні суміші, яких накуплено на 92 млн гривень, а також тимчасові підтримувальні конструкції для ремонтів мостів та шляхопроводів, люки, тротуарна та тактильна плитка, металопластикові вікна тощо.

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Київ

Також серед замовлень столиці минулого місяця:

  • вісім самоскидів та три трактори для КО “Київзеленбуд” за 35 млн гривень;
  • компʼютери та ноутбуки для КП “Київтеплоенерго” за 10,75 млн гривень;
  • виконання додаткових робіт по будівництву пішохідного мосту між Оболонською набережною та островом «Оболонський» за 9,65 млн гривень;
  • капремонт зелених зон – парку біля будинку культури ДВРЗ за 8,13 млн гривень та скверу у пров. Чеховському – на 6,15 млн гривень на замовлення КО “Київзеленбуд”;
  • тканина для пошиття костюмів до вистави “Шафранова троянда” “Київського національного академічного театру оперети” на майже 520 тис. гривень.

Найбільші замовники та підрядники

Протягом вересня в Києві закупівлі проводив 401 розпорядник бюджетних коштів столиці. З них на найбільшу суму – 316,83 млн гривень – договорів уклало КП “Інженерний центр”**. Це підприємство проводило угоди на реконструкцію кількох нежитлових будівель будинку дитини «Берізка», капремонт приміщень клінічної лікарні швидкої меддопомоги, капремонт операційного блоку та відділення анестезіології клінічної лікарні № 3. Крім цього, воно підписало договори на коригування проєкту термосанації будівель дитлікарні № 1 та виготовлення документів для капремонту будівель та приміщень пологового будинку № 1.

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Київ
ТОП-5 найбільших замовників столиці у вересні

Дісталися столичні замовлення у вересні 2024-го понад 2 тисячам компаніям та ФОПам. Підрядів на найбільш значущі гроші вибороло добре відоме в столиці ТОВ “Абсолют-Клімат”***. У вересні йому дісталися замовлення на реконструкцію нежитлових будівель Київського міського будинку дитини «Берізка» за 166,12 млн гривень від КП “Інженерний центр”, а також на капремонт приміщень 2 і 3 поверхів та даху КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу” за 83,04 млн гривень від цього медзакладу.

Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Київ
ТОП-5 найбільших підрядників столиці у вересні

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Абсолют-Клімат” (найбільший підрядник столиці у вересні) було зареєстровано в 2008 році в Києві. Власник та керівник – В’ячеслав Березовський.

ТОВ “Абсолют-Клімат” володіє 14% корпорації “Євробудінвест”. Останнє, за даними Youcontrol, має відношення до “Групи родини Вознюк”, ключовою особою якої є депутат Верховної Ради VII та VIII скликань Юрій Вознюк. До політичної кар’єри у парламенті, з 2010 року Юрій Вознюк був депутатом Рівненської міськради від партії “Фронт змін”. У парламент VII скликання (2012-2014 роки) він був обраний по одномандатному виборчому округу на Рівненщині від ВО “Батьківщина”, VIII скликання (2014-2018 роки) – від партії “Народний Фронт”. Намагався стати депутатом Верховної Ради він і на виборах 2019 року як самовисуванець, але обраний не був. В 2020 році Юрій Вознюк балотувався на посаду міського голови Рівного від політичної партії “За майбутнє”, але посів шосте місце. 

Зазначимо, що після випуску одного з матеріалів КВ про ТОВ “Абсолют-Клімат” редакція отримала лист від адресанта Зоряни Богуславської, яка стверджувала, що Юрій Вознюк до корпорації “Євробудінвест” жодного зв’язку немає. Після того, як автор матеріалу вказала на відповідні дані на сайті Youcontrol, ця особа більше на зв’язок не виходила.

ТОВ “Абсолют-Клімат” “засвітилося” в кількох кримінальних провадженнях, в тому числі за підозрою в участі у схемах відмивання бюджетних коштів посадовцями КП “Інженерний центр”. Так, з листопада 2018 року слідчі СБУ в рамках кримінального провадження №42018100000001118 підозрюють “Абсолют-Клімат” в участі як посередника у схемі керівників КП “Інженерний центр” та низки комерційних фірм. Слідчі з’ясували, що підрядники “Інженерного центру” – ТОВ “Плутон-С” та ТОВ “Армабуд лтд” – переказували фірмам, серед яких ТОВ “Абсолют-Клімат”, гроші за невиконані роботи. Крім цього, в матеріалах кримінального розслідування СБУ №42020100000000188 від 14.05.2020 року вказується, що посадові особи КП “Інженерний центр” та ТОВ “Абсолют-Клімат” створили схему заволодіння бюджетними коштами під час проведення будівельних робіт в Києві у 2018-2020 роках.

Читайте: “Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”

ТОВ “Абсолют-Клімат” є дуже активним учасником бюджетних тендерів, за результатами яких підписало 169 договорів на 4,18 млрд гривень. Більшість своїх підрядів фірма отримала від медичних закладів столиці. Найбільшим замовником є КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу” (дані Сlarity-project).

Раніше КВ повідомляла, що “Київський міський центр нефрології та діалізу” найняв “Абсолют-Клімат” ремонтувати три своїх поверхи та підвал за 692,5 млн гривень. Необхідність таких витрат пояснювали підготовкою до “підселення” в будівлю “Київського центру трансплантації кісткового мозку”. Останній медзаклад разом із “Дитячою клінічною лікарнею № 8” столична влада реорганізувала шляхом приєднання до Центру нефрології та діалізу в березні 2023 року начебто “для оптимізації витрат”, яка вже на старті витягує з міського бюджету майже 700 млн гривень.

Читайте: Операція “оптимізація”: створення “Медичного центру Києва” насправді витягує з міського бюджету величезні кошти

КП “Інженерний центр” (найбільший замовник столиці у вересні) очолює голова містобудівельно-земельної комісії Київради із фракції “УДАР” Михайло Терентьєв.

Зазначимо, що КП «Інженерний центр» регулярно фігурує у кримінальних провадженнях. Так, у 2018 році прокуратура Шевченківського району Києва розслідувала справу щодо закупівель цього підприємства. З кінця 2016 року це КП тричі закуповувало послуги з капремонту міської дитячої клінічної лікарні №2. Слідчих вельми здивувало, що в кошторис щоразу вносили в т.ч. одні й ті самі роботи. У підсумку на капремонт було витрачено 84,3 млн бюджетних гривень. Правоохоронці вважали, що мала місце розтрата бюджетних коштів у змові з підрядниками. 

Читайте: Руководство КП “Инженерный центр” может ответить за воровство на “тройном” ремонте больницы

Також у 2018 році предметом кримінального провадження стала реконструкція на замовлення «Інженерного центру» покрівлі будівлі Київського перинатального центру на проспекті Героїв Сталінграду, 16 в Оболонському районі у 2016 році. Тоді КП «Інженерний центр» не оприлюднило в Prozorro укладений на проведення реконструкції договір із ТОВ «Варда спецбудмонтаж» на 100 млн гривень. Служба безпеки України встановила, що кошти перераховувалися безпідставно, зазначені в кошторисах роботи не проводилися, а на рахунки фіктивних фірм було виведено близько 13 млн гривень.

Читайте: КП “Инженерный центр” уличили в махинациях на ремонте перинатального центра за 100 миллионов гривен

КП «Інженерний центр» підпорядковане Департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації (КМДА), яким керує Борис Работнік.

Діяльність цього департаменту контролює заступник голови КМДА Вʼячеслав Непоп. Останній відомий як екс-директор КП “Житлоінвестбуд-УКБ” (з 2002 по 2018 рік) і депутат IV, V, VII, VIII скликань та чинного IX скликання Київради (на останніх виборах пройшов від партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР”).

* ТОВ “Дорбау” (код ЄДРПОУ: 42800568)

** КП “Інженерний центр” (код ЄДРПОУ: 33239981)

*** ТОВ “Абсолют-Клімат” (код ЄДРПОУ: 35837877)

Фото: колаж КВ

Альона Момот

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Київ
09:00 Протягом вересня 2024 року київські бюджетні замовники провели через Prozorro договорів на загальну суму 3,37 млрд гривень, що є середнім показником для столиці.…
“Кейс Супруненків”: доля забудови землі біля Київської фортеці вирішиться в судах
“Кейс Супруненків”: доля забудови землі біля Київської фортеці вирішиться в судах
09:00 Масштабного будівництва в столиці висотного житла фактично “під вікнами” башти №5 Київської фортеці може не відбутися завдяки старанням столичного адвоката Олександра Дядюка. Останній…
Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”
Ладо Гамсахурдія: “Грузію кремлю ніхто не подарує, крові ми не боїмося”
09:00 В цю суботу, 26 жовтня, в Грузії відбудуться вибори в парламент. Від результатів цих виборів залежить дуже багато, бо наразі Грузія перебуває під…
Banner
QlU7mDx4