Завдання області – забезпечити населення помірними цінами на тепло, – Андрій Лісовик

Завдання області - забезпечити населення помірними цінами на тепло, - Андрій Лісовик

Адміністрація Київської ОДА відзвітувала про реалізацію на Київщині програми президента України “Велике будівництво”. Цьогоріч у її рамках була приділена значна увага розбудові освітніх, спортивних та комунальних об’єктів. Нині же актуальною темою для регіону залишається матеріально-технічна готовність до опалювального сезону та утримання на цей період помірної ціни на газ. 

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу заступника голови Київської обласної державної адміністрації Андрія Лісовика.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Розпочав брифінг Лісовик з інформації щодо розвитку соціальної інфраструктури, нагадавши, що цього року до програми “Велике будівництво” були включені одразу 19 об’єктів у регіоні: шість шкіл, шість садочків, шість спортивних об’єктів і один сучасний центр надання адмінпослуг.

Завдання області - забезпечити населення помірними цінами на тепло, - Андрій Лісовик“Частину з них ми вже успішно завершили. Так, на Київщині відновили чотири освітні заклади: відремонтували навчально-виховне об’єднання у Красятичах Поліської громади, здійснили капітальний ремонт щодо покращення енергоефективності будівлі НВК у Яготині, завершили термомодернізацію будівлі НВК у Жоравці Яготинської громади, реконструювали школу №2 у Славутичі”, – розповів Андрій Лісовик.

Спортивні об’єкти

Крім цього, до початку вересня завершили і два спортивних об’єкти. А саме – побудували Академію спорту в Бучі та відремонтували стадіон школи-інтернату І-ІІІ ступенів в Білій Церкві. По решті же об’єктів роботи обіцяють завершити до кінця року.

Дороги

У рамках “Великого будівництва” на Київщині мають привести у відповідну якість і дороги. Цьогоріч запланована реалізація 47 об’єктів дорожнього господарства на Київщині. З них – 41 об’єкт капітального ремонту автомобільних доріг, 4 об’єкти – поточного середнього ремонту, один об’єкт – реконструкції та ще один – нового будівництва. Загалом йдеться про 77 км нового асфальтного покриття.

Лісовик зауважив, що більше половини робіт вже завершили і на дорогах Київщини прокладено 42 км нового асфальту. 

Опалювальний сезон

Наголосив заступник голови і про те, що нині перед обласною владою стоїть ще одне важливе завдання – вчасно та якісно підготуватись до опалювального сезону.

“Усі пам’ятаємо цю зиму, кілька разів негода насувалася на Київщину. Через це було важливо оперативно усувати її наслідки, щоб область мала можливість повноцінно функціонувати. Цього року, щоб забезпечити належне експлуатаційне утримання автомобільних доріг в зимовий період, заготуємо 124 тис. тонн піщано-соляної суміші, а також 450 тонн холодної асфальтобетонної суміші. Вона може знадобитись для ліквідації аварійно небезпечних ділянок у разі їх виникнення”, – говорить він.

За його словами, також важливо забезпечити 100% технічну готовність наявної автодорожньої техніки для використання під час розчищення доріг від снігових заметів.  Зокрема, 314 одиниць спецтехніки вже до зими готові. 

“Разом з тим, плануємо заключити додаткові договори на оренду важкої буксирувальної техніки, яку будемо задіювати в разі надзвичайних ситуацій. Паралельно працюємо над тим, щоб взимку домівки наших людей, а також всі об’єкти соціальної сфери, були забезпечені теплом”, – додав він.

І для цього, зауважує Лісовик, в області провели масштабні роботи. Так, зокрема, підготували 1284 котельні та понад 731 км теплової мережі, капітально відремонтували 37 котелень, підготували 111 центральних теплових пунктів, заготували 6,7 тисяч тонн вугілля для роботи котелень.

Також до зими підготували і житловий фонд, а це – 6294 житлові будинки. У них відремонтували покрівлі, внутрішньобудинкові системи постачання теплової енергії та гарячої води, а також системи холодного водопостачання.

Ціна на тепло

“І ще одне важливе питання, над яким зараз працюємо, полягає в тому, щоб забезпечити наших людей помірними цінами на тепло. Ми переконані, що населення області у новому опалювальному сезоні у платіжках має одержувати адекватну плату, незважаючи на стрімкий ріст цін на природний газ для виробників теплової енергії. Усі сьогодні розуміють наскільки ця тема актуальна, адже ціна газу у Європі зростає рекордно і досягла вже 80 доларів за тисячу кубометрів, і це – не межа.

При цьому, підкреслив він, для українців газ забезпечується за значно нижчою ціною, адже у таких складних умовах уряд знайшов компромісне рішення. Зокрема, НАК Нафтогаз України пропонує підприємств теплокомуненерго трирічні контракти за ціною 7,42 гривні за кубометр на перший рік. А для побутових споживачів дії річна пропозиція ціни газу – 7,96 гривень за кубометр.

“Якби цієї пропозиції не було, ціна на сьогодні сягала би вже 18,20 гривень за кубометр газу. Завдання влади і органів місцевого самоврядування – докласти максимум зусиль для того, щоб громадяни не відчули здорожчання. Ми розуміємо, що для стримування росту тарифів на тепло фінансове навантаження на місцеві бюджети буде значним, тож шукаємо вихід. Неодноразово обговорювали питання пошуку ефективних компенсаторних механізмів і з очільниками наших громад. Усі налаштовані на конструктивну роботу, адже розуміють, що про людей потрібно потурбуватися. Тож і надалі від сільських, селищних та міських голів очікуємо узгодженої співпраці заради того, щоб опалювальний сезон розпочався вчасно, а вартість теплопостачання для населення не підвищувалася”, – резюмував він. 

Нагадаємо, як раніше повідомляла KV, у липні завершилася реконструкція приймальних відділень у Ірпінській, Фастівській, Переяслав-Хмельницькій та Тетіївській центральних районних лікарнях. Оновлення медичної сфери на Київщині відбувалося у рамках програми “Велике будівництво”. На фініші була і низка будівельних робіт з будівництва трьох сільських амбулаторій та оновлення освітніх і спортивних об’єктів регіону.

Читайте: Коронавірус на Київщині: всього у трьох громадах Київщини вакциновано 90% освітян

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Поворот не туди: в Києві за 1,47 млрд гривень замовили будівництво дороги на Жуляни без фінансування
Поворот не туди: в Києві за 1,47 млрд гривень замовили будівництво дороги на Жуляни без фінансування
09:00 Під кінець 2024 року столиця замовила продовження будівництва дороги від проспекту Валерія Лобановського до міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), який вже майже три роки…
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
09:00 Столична Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при спробі передачі міською владою земельної ділянки на вул. Кіото біля станції метро “Лісова” в оренду ТОВ…
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
09:00 Гостомельська селищна громада, яка однією з перших прийняла удар повномасштабного вторгнення на Київщині, продовжує повставати з руїн. Станом на початок 2025 року тільки…
Banner
QlU7mDx4