Агентство ООН константувало напругу та насильство між ворогуючими православними віруючими в Україні

Агентство ООН константувало напругу та насильство між ворогуючими православними віруючими в Україні

Помічниця Генсека з прав людини Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) на засіданні Радбезу ООН заявила, що українська влада має переглянути текст ухваленого в першому читанні законопроєкту про релігійні організації №8371. Також Ілзе Брандс Кехрис констатувала зростання насильства щодо віруючих.

Про це, як стало відомо KВ, йдеться у повідомленні організації.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Ілзе Брандс Кехрис звернула увагу на схвалення Верховною Радою в першому читанні проекту змін до закону про релігійні організації, які в разі ухвалення встановлюють порядок ліквідації “релігійних організацій, пов’язаних з центрами впливу, керівництво яких знаходиться в країні, яка здійснює збройну агресію проти України”.

За словами помічниці Генсека, законодавці мають чітко визначити конкретну легітимну мету запропонованих обмежень, переконатися в їх необхідності та пропорційності та відповідно переглянути текст.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також Ілзе Брандс Кехрис констатувала зростання насильства щодо віруючих. 

“Занепокоєння щодо реалізації свободи віросповідання в Україні, в тому числі на окупованій території, зросло з лютого 2022 року”, – сказала Ілзе Брандс Кехрі, відзначаючи зростання напруженості між Українською Православною Церквою та Православною Церквою України.

За її словами, з лютого 2022 року УВКПЛ задокументувало 10 випадків фізичного насильства та шість випадків загрози насильства внаслідок суперечок між парафіянами різних православних громад.

“На жаль, реакція українських правоохоронних органів у цих випадках була неадекватною, недостатньо розслідувала інциденти та не вживала заходів для захисту вірян Української Православної Церкви”, – зазначила Ілзе Брандс Кехрис.

Крім того, з лютого 2022 року з понад 6600 кримінальних справ, порушених проти осіб за колабораціонізм та інші злочини, пов’язані з конфліктом в Україні, 68 стосуються священнослужителів Української Православної Церкви. УВКПЛ здійснює моніторинг  44 з них.

Зазначається, що щонайменше у 26 таких справах УВКПЛ виявило занепокоєння щодо справедливості кримінального провадження.

Читайте: В Україні не заборонено жодної церкви, – делегати ВРЦіРО

Нагадаємо, 19 жовтня цього року ВР прийняла у першому читанні ініційований Кабінетом міністрів України проект закону про заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України.

Читайте: Урядовий законопроект про заборону релігійних організацій, пов’язаних із рф, прийнято у першому читанні

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4