26 травня в Києві відбулась презентація благодійного фонду “Сталеві”, створеного за ініціативою Сергія Волинського, який наразі знаходиться в Туреччині разом з іншими командирами з “Азовсталі”. Фонд покликаний допомагати бійцям морської піхоти, які знаходяться на фронті, а також пораненим, полоненим та їхнім сім’ям.
Про це KВ стало відомо з пресрелізу благодійного фонду “Сталеві”.
“Нагадаємо, що Волинський командував підрозділом морських піхотинців під час оборони Маріуполя та став відомим в Україні і світі, завдяки своїм зверненням до світових лідерів, зокрема до президентів провідних країн, Папи Римського та Ілона Маска”, – йдеться в релізі.
Зазначається, що сам Волинський не був присутній на відкритті фонду, адже перебуває в Туреччині разом з іншими командирами, що керували обороною “Азовсталі”. Проте Сергій записав звернення до українців із закликом боротись за Україну та всіляко підтримувати морських піхотинців, які щоденно виконують надскладні бойові задачі в найгарячіших точках передової.
“Пам’ятайте про тих, хто виборює право на свободу для майбутніх поколінь. Не вагаючись, віддавайте частину своєї душі тим, хто готовий віддати за вас своє життя”, – сказав морпіх.
Повідомляється, що серед ключових напрямків діяльності це організація зборів мілітарної допомоги за запитами морпіхів, забезпечення лікування бійцям, що потребують фізичної та психологічної реабілітації, а також різносторонню допомогу родинам морських піхотинців, що перебувають у полоні або загинули, захищаючи Батьківщину.
Також, на відкритті фонду були присутні відомі українські блогери та ведучі – Андрій Бєдняков та Олексій Дурнєв, що прибули на захід так як особисто знайомі з Сергієм Волинським і також планують привернути увагу своїх глядачів до роботи благодійної організації”.
Як інформувала KВ, 21 вересня 2022 року, Україна провела обмін військовополоненими. На Батьківщину вдалося повернути 215 людей, серед яких 124 офіцери. Зокрема, звільнено 108 бійців полку “Азов” та інших формувань Національної гвардії України (НГУ), а також військовослужбовців Сухопутних і Військово-Морських сил, територіальної оборони Збройних сил України (ЗСУ), Державної прикордонної служби, Національної поліції, працівників Служби безпеки України (СБУ), Держспецслужби транспорту, Державної митної служби.
Серед звільнених з полону командир “Азова”, Герой України Денис Прокопенко (позивний – “Редіс”), Сергій Волинський (позивний – “Волина”), виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, Святослав Паламар (позивний – “Калина”), Олег Хоменко (“Азов”), Денис Шлега з Нацгвардії України, Герой України Євген Бова, командувач 1-го окремого батальйону морської піхоти. Також повертається Катерина Поліщук (позивний “Пташка”).
Звільнені п’ять командирів “Азова”, які, згідно з домовленостями, досягнутими раніше з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом, перебувають у Туреччині під його особистими гарантіями захисту.
Читайте: Україна повернула додому 215 військовополонених, з яких 108 бійці полку “Азов” – Зеленський
Нагадаємо, у Києві на Софійській площі встановили скульптуру-символ стійкості українських військовополонених з “Азовсталі”. Інсталяція символізує силу та віру героїчних українських воїнів, які у повному оточенні боронили незламний Маріуполь. Вона стоятиме на площі допоки весь гарнізон “Маріуполь” не повернеться додому.
Читайте: На столичній Софійській площі встановили монумент на честь захисників “Азовсталі”
Фото: БФ “Сталеві”