Будівля на Гончара, 71 не є пам’яткою архітектури, – SAGA Development

Будівля на Гончара, 71 не є пам’яткою архітектури, - SAGA Development

Будинок на вул. Олеся Гончара, 71 в Києві не є пам’яткою або щойно виявленим об’єктом культурної спадщини згідно з даними Мінкультури. 

Про це KV стало відомо з заяви будівельної компанії SAGA Development з посиланням на довідку Міністерства Культури України.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Останнім часом ми отримали багато нарікань з боку громадських активістів щодо планів з демонтажу будівлі на вулиці Гончара, 71 в рамках будівництва FRANKLIN Concept House. Ми виступаємо за збереження історичного спадку та підтримуємо ініціативи щодо його захисту. Однак ми категорично проти спекуляцій на цьому питанні. Згідно з довідкою, виданою Міністерством культури на наш запит, будинок не є пам’яткою або щойно виявленим об’єктом культурної спадщини. Цю інформацію підтверджує й проєкт нового історико-архітектурного опорного плану м. Києва. Тож будівля на Гончара, 71 не має історичної цінності”, – заявили у прес-службі. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

За даними дослідження Kyiv Buildings History, проведеного в рамках громадської ініціативи Вадимом Скляровим та Владом Герасименко, поруч з FRANKLIN Concept House взагалі немає будинків, збудованих раніше 1925 року – такі будівлі є лише не протилежній стороні вулиці Гончара. Будинок на Гончара, 71 збудовано в 1960-1970-х рр. 

Будівля на Гончара, 71 не є пам’яткою архітектури, - SAGA Development

“Тож, інформація про те, що будівля на Гончара, 71 має історичну цінність – надумана й неправдива. SAGA Development спільно з партнерами працює виключно в правовому полі та з дотриманням чинного пам’яткоохоронного законодавства. Однак до цього будинку його жодним чином не можна застосувати”, – підкреслили в компанії.

Пізніше CEO SAGA Development Андрій Вавриш у публікації на своїй сторінці в Facebook заявив, що будівля на Гончара, 71 буде збережено.

Ми опрацюємо усю доступну інформацію та запропонуємо подальше бачення можливих сценаріїв розвитку подій. Обговоримо разом. Практики що робити, дякувати богу, достатньо. Буду вдячний за допомогу Семен Широчин. Хочу усіх запевнити, ми мусимо розвивати місто, цінуючи його, а не нищити”, — написав девелопер.

КиевVласть

Автор:
Вероника Злацкая
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
09:00 У Києві триває оновлення кількох корпусів Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Упродовж 2025 року лікарня уклала із ТОВ «Інж-Строй Компані» дев’ять договорів…
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
13:00 Столична міськрада погодила отримання найближчим часом відразу трьох кредитів на загальну суму понад 12,8 млрд гривень. В “Ощадбанку” планується взяти позику в розмірі…
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
Не до зими: у Білій Церкві зірвана сесія міськради поставила під питання підготовку до опалювального сезону
10:00 Скандал навколо зірваної 89 позачергової сесії Білоцерківської міськради продовжує набирати обертів. Поки секретар ради та депутати, які не прийшли на засідання, перекладають відповідальність…