Чи стане програма “єОселя” драйвером галузі залежатиме від двох факторів, – девелопер

Чи стане програма “єОселя” драйвером галузі залежатиме від двох факторів, - девелопер

З 1 серпня знімаються будь-які обмеження для українців щодо участі і купівлі власного житла за держпрограмою “єОселя”. Проте девелопери стверджують, що перспективна її подальшого успіху залежатиме виключно від обсягу фінансування та швидкості виділення цих коштів банкам-партнерам. Адже ворог продовжує знищувати інфраструктуру і виділення коштів на ліквідацію наслідків агресії є пріоритетнішим для держави.


Про це, як дізналася KВ, заявив у своєму блозі співзасновник і керуючий партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський. 


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У цієї програми цілком можливо є всі шанси справді стати драйвером будівельної галузі із середнім мультиплікатором 7,8 грн ВВП. Щоправда, з однією поправкою: навряд чи в цьому чи навіть в наступному році. Розширення іпотечної програми це швидше гра в довгу на майбутнє, щоб виграти час для будівельної галузі на переформатування і перезапуск процесів.


На його думку, будівельному ринку не варто сподіватися на раптове та дивовижне повернення платоспроможного попиту до довоєнного рівня вже завтра, а все ж дивитися на ситуацію більш реалістично.


“Успіх програми буде напряму залежати від обсягу її фінансування, а також від швидкості виділення цільових коштів розпорядником безпосередньо банкам-партнерам. Зараз саме баланс доступних коштів та швидкість їх виділення банкам – дві ключові проблеми, які гальмують дієвість програми”, – зауважив він.


І додав, що ці два фактори впливатимуть на успіх програми, є цілком прогнозованими.


“У країні, де обсяг знищеної інфраструктури за попередніми даними оцінюється в 411 млрд, доларів, де понад 170 тис. житлових будинків зруйновано і щодня ворог продовжує завдавати удари, є статті витрат значно нагальніші за повносправне фінансування програми”, – резюмував він. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, що інвестиційний попит минулого року впав в 5-7 разів залежно від проєкту, але вже зараз інвестори знову заходять на ринок. 10% вкладаються в квадратні метри з метою врятувати заощадження від інфляції, ще 5% – для здачі в оренду і пасивного доходу. При цьому змінився вектор вподобань до формату житла із зацікавленністю у бік інфраструктурного наповнення та планування. Пожвавити цей попит може і розширення програми “єОселя”. 


Читайте: Девелопери фіксують зростання попиту на готові будинки та квартири з ремонтом


Фото: i1.poltava.to


КиївВлада

Автор:
Вероніка Злацька
Рекомендуємо до перегляду
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Земельні війни: “кооператив Рябікіна” не втрачає надію забудувати житлом територію ландшафтного заказника "Жуків острів"
Земельні війни: “кооператив Рябікіна” не втрачає надію забудувати житлом територію ландшафтного заказника “Жуків острів”
09:00 У столиці продовжуються боротьба за земельну ділянку площею 5,1 га на вул. Лютневій, що на Жуковому острові. В 2024 році міська прокуратура добилася…
Banner
QlU7mDx4