Цього року Київ придбав ще 400 нових контейнерів для скла та пластику

Цього року Київ придбав ще 400 нових контейнерів для скла та пластику

Київ цього року придбав 400 нових контейнерів для роздільного збору відходів. Це контейнери-«дзвіночки» ємністю 2,5 куб. м: зеленого кольору для збору скла і жовтого – для пластику. Таким чином у столиці функціонуватиме майже 1,5 тисячі контейнерів для складування пластику та скла. 

Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Як зазначили у КП “Київкомунсервіс”, від окремого сортування пластику та скла залежить збільшення частки відходів, які не потрапляють на полігон, а будуть вивезені на сортувальну станцію, де їх досортовують за видом і призначенням. Після цього вторинну сировину  відправлять на підприємства, що мають відповідні виробничі потужності для  її оброблення.

Для встановлення таких контейнерів необхідно подати заявку від мешканців будинку на сайті підприємства ту врахувати наступне:

  • параметри майданчика для встановлення: має бути горизонтальним, із асфальтобетонним покриттям, розмірами не менше 2х4 метри, з можливістю вільного заїзду сміттєвоза з краном-маніпулятором і вільним простором зверху (не менше 6 метрів) – для вивантаження та обслуговування контейнерів;
  • місце встановлення контейнерів не повинно бути дуже віддаленим від контейнерних майданчиків для змішаних побутових відходів;
  • санітарні норми та правила щодо встановлення й експлуатації контейнерів: відстань від житлових будинків – не менше 20 метрів, використання контейнерів лише з 8:00 до 22:00 для уникнення підвищеного шуму при викиданні порожньої склотари;
  • залучення максимальної кількості мешканців будинків до сортування тощо.

У “Київкомунсервісі” також просять прикріплювати до заявки фото- чи відеофіксацію потенційних місць встановлення, відповідно до заявлених параметрів. Після отримання матеріалів профільний фахівець підприємства виїжджає на місце для детальнішого обстеження.

На всіх контейнерах нанесені відповідні наліпки з інформацією про правила сортування – які відходи пластику та скла підлягають сортуванню та подальшій переробці, а які ні. Якщо неможливо визначити тип сміття, то краще скористатися контейнером для змішаних побутових відходів.

У разі пошкодження чи наповнення контейнерів просять повідомляти “Київкомунсервіс”. Контакти підприємства – за посиланням.

На всіх контейнерах нанесені QR-коди – посилання на Telegram-бот підприємства, за допомогою якого можна отримати всю необхідну інформацію про послугу, зайти на інтерактивну мапу (на якій розміщено всі встановлені у столиці контейнери для сортування), повідомити про наповнення встановлених контейнерів.

Нагадаємо, у Києві продовжує функціонувати система роздільного збирання побутових відходів і вилучення з них небезпечних компонентів – батарейок, ламп, ртутних термометрів. Завдяки зусиллям мешканців столиці та роботі комунального підприємства “Київкомунсервіс”, за останні 11 місяців зібрали та передали на безпечну утилізацію понад 7 300 ртутних термометрів. 

Читайте: У Києві створили “Муніципального адміністратора з управлінням побутовими відходами”

Фото: КМДА

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Голова Проводу ОУН (б) Олег Медуниця: “Україна має стати стати світовим хабом для національно-визвольних рухів народів, поневолених росією”
Голова Проводу ОУН (б) Олег Медуниця: “Україна має стати стати світовим хабом для національно-визвольних рухів народів, поневолених росією”
14:00 Антиімперський Блок Народів (АБН), який є складовою Організації українських націоналістів (бандерівців), веде системну роботу з навчання представників національно-визвольних рухів народів, поневолених так званою…
Війна за вуличну торгівлю: столичні підприємці почали ламати правила, що “ламають” кіоски
Війна за вуличну торгівлю: столичні підприємці почали ламати правила, що “ламають” кіоски
09:00 Столичні підприємці отримали перші “проміжні” успіхи в судовій справі щодо оскарження Положення, що регулює всі питання розміщення в Києві тимчасових споруд (ТС, кіоски,…
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
13:00 Пристрасті навколо, ймовірно, “липового” проходження служби низкою депутатів Київради у складі 241 бригади ТрО не просто не вщухають, але й набирають обертів. Минулоріч…
Banner
QlU7mDx4