У Києві створили “Муніципального адміністратора з управлінням побутовими відходами”

У Києві створили “Муніципального адміністратора з управлінням побутовими відходами”

Столична міськрада погодила створення нового КП – “Муніципальний адміністратор з управлінням побутовими відходами”. Передбачається, що ця структура, зокрема, буде укладати договори з суб’єктами господарювання, які надають послуги у цій сфері, а також зі споживачами цієї послуги. Серед іншого, це підприємство має створити базу таких споживачів та проводити серед них “інформаційно-просвітницьку” роботу. В КМДА уточнили, що міська влада не хотіла створювати це підприємство, але такими, мовляв, є вимоги законодавства. Окремі депутати вказували на те, що створювати нове комунальне підприємство було не обов’язково, можна було покласти такі додаткові “адміністративні функції” на одне з 1 тис. столичних КП, наприклад – “Київкомунсервіс”, але це нікого не зацікавило. 

Як стало відомо КВ, під час сьогоднішнього засідання Київради депутатський корпус погодив проєкт рішення №08/231-570/ПР від 26 квітня 2024 року “Про створення комунального підприємства “Муніципальне управління побутовими відходами”.

У сесійній залі за це проголосували 73 народних обранця. Суб’єктом подання цього документу виступив Департамент житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації (ЖКІ КМДА).

Як зазначено в Статуті нового підприємства, який було затверджено разом з проєктом рішення, вказане КП буде займатися укладання договорів із суб’єктами господарювання на виконання окремих операцій з управління побутовими відходами та зі споживачами про надання послуги з такого управління. Також воно має створити єдину інформаційну базу споживачів для здійснення нарахувань за надану послугу з управління побутовими відходами, обліку стану оплати та заборгованості, проводити позовну роботу з боржниками та інформаційні заходи щодо дотримання споживачами вимог нормативних документів у цій сфері. Передбачається, що статутний капітал даного КП складе 750 тис. гривень, які будуть виділені з міського бюджету, а підпорядковуватися воно буде все тому ж Департаменту ЖКІ КМДА.

У пояснювальній записці до погодженого проєкту рішення зазначається, що створення такого КП є вимогою Закону України “Про управління відходами”, який набув чинності у 2023 році. Згідно з ним, зокрема, місцеві ради населених пунктів з населенням понад 500 тис. осіб мають визначати адміністраторами послуг з управління побутовими відходами конкретні комунальні підприємства, які, до слова, не можуть займатися ніякою іншою діяльністю.

Варто зазначити, що проєкт рішення було затверджено з урахуванням декількох правок депутата Київради Ігоря Кириленка (позафракційний). Наприклад, депутатський корпус підтримав його пропозицію стосовно того, що це КП має називатися КП “Муніципальний адміністратор з управління побутовими відходами”. 

Разом з тим, декілька народних обранців висловили свої претензії до цього документу зокрема та ідеї створення цього КП взагалі. Серед іншого, вони вказували на те, що, можливо, міській владі непотрібно було створювати “нове” підприємство, а використати для цього одне з більш ніж 1 тис. столичних КП, більшість з яких наразі не функціонують. Крім того, депутати зазначали, що в столиці вже є КП “Київкомунсервіс”, яке займається схожою діяльністю, а тому, вочевидь, можна було б щось “вигадати”, щоб покласти на нього ще й функції “сміттєвого адміністратора”. Також народні обранці поцікавилися, чому міська влада лише цьогоріч вирішила зайнятися цим питанням, якщо, відповідно до вищезгаданого закону, вона повинна була це зробити ще в 2023-ому.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який був доповідачем по цьому питанню, у відповідь зазначив, що затримка зі створенням КП пов’язана, зокрема, з тим, що керівництво міста намагалося переконати органи центральної державної влади у тому, що для Києва немає необхідності у цьому. Втім, схоже, успіхів у цьому столичні чиновники не мали. Також Пантелеєв уточнив, що імплементувати роботу цього КП ще має уряд, і це має статися з липня 2024 року.

Читайте: Негативне зростання: у 2023 році сукупні збитки київських КП досягли 6 млрд гривень

Нагадаємо, Департамент ЖКІ КМДА з 17 липня 2017 року очолює вищезгаданий Дмитро Науменко. Сферу ЖКГ у Києві з 2014 року контролює вищезгаданий заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Фото: скріншот трансляції пленарного засідання

Іван Кулик

 

Теги: 

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4