Додаткові 5,2 мільярди на військових: Київрада вчергове відкоригувала профільну міську програму

Додаткові 5,2 мільярди на військових: Київрада вчергове відкоригувала профільну міську програму

Столична міськрада внесла чергові, двадцяти за ліком, зміни до програми “Захисник Києва” на 2022‒2025” роки”. Згідно з ними, загальні обсяги фінансування цієї програми було збільшено з 14,8 млрд до 20 млрд гривень. Більшу частину цих коштів влада Києва планує освоїти у наступному році – кошторис реалізації цієї програми на 2025-ий було збільшено з 670,2 млн до 5,7 млрд гривень. При цьому, окремі депутати Київради були незадоволені тим, що до програми було включено видатки в сумі 100 млн гривень на “забезпечення доступності судів” для військових (передбачається у т.ч. встановлення пандусів), адже, на їх переконання, місцева влада не має права на такі витрати.

Як стало відомо КВ, під час сьогоднішнього пленарного засідання Київради депутати внесли чергові зміни до міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони “Захисник Києва” на 2022‒2025” роки”.

Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-1856/ПР від 5 грудня 2024 року виступив секретар Київради Володимир Бондаренко. У сесійній залі за погодження цього документу проголосували 70 народних обранців.

Згідно з ухваленими змінами, столична влада збільшила загальний кошторис реалізації даної програми на чотири роки на 5,2 млрд гривень – з 14,8 млрд до 20 млрд. Додаткове фінансування передбачається направити на реалізацію заходів у поточному (обсяги фінансування на 2024-ий збільшено з з 8 млрд до 8,1 млрд гривень) і наступному (з 670,2 млн до 5,7 млрд) роках. Усі ці кошти планується витратити на виконання як існуючих, так і нових заходів програми “Захисник Києва”. 

Так, 4,85 млрд гривень мають бути направлені на матеріально-технічне забезпечення розміщення, підготовки та виконання завдань сил оборони та безпеки Києва, капітальний ремонт приміщень різних військових органів (загальний кошторис цього заходу має зрости з 7,9 млрд до 12,8 млрд гривень). Ще 98,4 млн гривень міська влада вирішила передбачити на надання одноразової матеріальної допомоги добровольцям Сил територіальної оборони Збройних сил України (з 200 млн до 298,4 млн гривень).

Крім того, до програми було включено новий захід – “забезпечення доступності та сталості функціонування органів судочинства під час дії правового режиму воєнного стану”. На нього планується витратити 100 млн гривень у 2025 році. Йдеться у тому числі про встановлення пандусів у низці столичних судів (зокрема, Київському апеляційному суді та Господарському суді Києва), що має спростити доступ до них військових, які отримали поранення у зонах бойових дій.

Останній напрям витрат став причиною суперечок у сесійній залі міськради. Так, деякі депутати з фракції “Слуга народу” вказали на те, що столична влада не має права фінансувати встановлення пандусів у судах, адже українське законодавство не передбачає виділення коштів з місцевих бюджетів на такі потреби – мовляв, цим має займатися держава за рахунок коштів саме бюджету України. У зв’язку з цим народні обранці запропонували виключити цей захід з програми, але відповідна правка не набрала необхідної для затвердження кількості голосів.

Нагадаємо, програма “Захисник Києва” була затверджена рішенням столичної міськради №4175/4216 від 20 січня 2022 року і початково була розрахована до кінця 2024 року. Тоді депутати вирішили, що кошторис її виконання на 3 роки повинен становити 110,1 млн гривень. 

Читайте: Киевсовет утвердил программу “Защитник Киева” на 2022-2024 годы

Втім, надалі Київрада 19 разів вносила зміни до цієї програми, поступово збільшивши обсяги її фінансування до 14,8 млрд гривень. При цьому, останніми коригуваннями, які були ухвалені міськрадою у серпні 2024 року, було погоджено продовжити термін реалізації цієї програми до 2025 року включно.

Читайте: Продовження дії на наступний рік та збільшення витрат у поточному: столична міськрада вчергове відкоригувала програму “Захисник Києва”

Розробником та відповідальним виконавцем програми “Захисник Києва” є вищезгаданий Департамент муніципальної безпеки КМДА, який з 12 грудня 2018 року очолює Роман Ткачук. Нагадаємо, цей посадовець нині знаходиться під підозрою як мінімум у трьох кримінальних провадженнях щодо неналежного функціонування укриттів у столиці та за фактами можливих розтрат бюджетних коштів при здійсненні різних закупівель.

Читайте: Директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА інкримінується розтрата коштів при модернізації системи оповіщення 

Фото: скріншот трансляції пленарного засідання

КиївВлада

Іван Кулик 

Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4