Ексдиректора столичної ритуальної служби підозрюють у розкраданні 32 млн гривень на виплатах “мертвим душам”

Ексдиректора столичної ритуальної служби підозрюють у розкраданні 32 млн гривень на виплатах “мертвим душам”

У Києві правоохоронці повідомили про підозру у розкраданні коштів колишньому директору Спеціалізованого комбінату підприємств комунально-побутового обслуговування. Посадовцю інкримінують фіктивне працевлаштування 23 працівники та нараховував їм заробітної плати. Слідство встановило, що за такою схемою було привласнено майже 32 млн гривень. Колишня працівниця, яка допомагала знімати готівку з банківських карток “мертвих душ”, також отримала підозру.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Згідно з матеріалами слідства, директор, призначений на посаду розпорядженням Київського міського голови, протягом 2020-2023 років організував злочинний механізм розкрадання коштів столичної громади, до якого залучив колишню працівницю вказаного підприємства та інших невстановлених на даний час осіб”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що посадовець розпорядився про внесення до табелів обліку робочого часу неправдиві дані з приводу присутності на робочому місці осіб, які формально займали посади прибиральників. Насправді “працівники” не виконували свої обов’язки та ніколи не перебували на робочому місці.

“На теперішній час слідством встановлено 23 особи, на банківські рахунки яких незаконно нараховувались бюджетні кошти, у тому числі під час перебування останніх за кордоном”, – зауважили в прокуратурі.

Як наголошують у ГУ Нацполіції Києва, колишня працівниця комунального підприємства та спільниця керівника відповідала за зняття готівки з банківських карток. Згідно з повідомленням, за такою схемою фігуранти привласнили майже 32 млн гривень.

У прокуратурі встановили, що учасники схеми знімали з карток кошти через банкомати та розпоряджалися ними на власний розсуд упродовж майже 4 років, в тому числі, в умовах воєнного стану.

Київською міською прокуратурою повідомлено про підозру колишньому директору Спеціалізованого комбінату підприємств комунально-побутового обслуговування у неодноразовому заволодінні бюджетними коштами територіальної громади Києва в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану, а також його спільниці – колишній працівниці зазначеного підприємства, в тому числі, в легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3, ч. 4, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України).

Столичні прокурори інформували, що 25 жовтня 2023 директор ритуальної служби звільнений з займаної посади. Він визнав вину в інкримінованих йому злочинах та дає викривальні показання на інших співучасників. Також ним відшкодовано майже 16 млн гривень завданої шкоди.

Зазначимо, звільнений вчора Олександр Голуб очолював CКП “Спецкомбінат” з 16 вересня 2014 року. Підприємство підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури (ЖКІ) КМДА, яким із 17 липня 2017 року керує Дмитро Науменко. Сферу ЖКГ столиці курирує заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Кличко нарешті звільнив фігуранта кримінальних розслідувань – керівника ритуальної служби Олександра Голуба

Нагадаємо, столичні правоохоронці розслідують факти розкрадань бюджетних коштів посадовцями СКП “Спецкомбінат ПКПО”. Нацполіція попередньо встановила, що протягом 2020-2023 років вони працевлаштовували у ритуальній службі фіктивних працівників  та “забирали” їхні заробітні плати. Керівник СКП “Спецкомбінат ПКПО” Олександр Голуб, свою вину у скоєнні таких злочинів визнав і навіть вже компенсував бюджету Києва нанесені збитки. Разом з тим ще на початок жовтня поточного року спільниця Голуба, на яку була оформлена придбана за “корупційні гроші” квартира, поки що заперечувала свою причетність до злочину. 

Читайте: Багатомільйонні збитки: як директор київської ритуальної служби заробляв на “мертвих душах”

Як інформувала KВ, це не перший випадок корупції у сфері поховання людей та надання ритуальних послуг. У сепрні 2023 року стало відомо, що поліція розслідує факти можливого розкрадання бюджетних коштів при будівництві колумбарної стіни (місця для захоронення урн з прахом після кремації) на Лісовому кладовищі. Правоохоронці попередньо встановили, що посадовці СКП “Спецкомбінат”, яке виступало замовником цих робіт, могли розтратити частину з передбачених 11 млн гривень на користь свого підрядника – ТОВ “Данато Трейд”. Зокрема, за інформацією слідства, задля цього завищили об’єми сміття та ґрунту, які вказана компанія мала вивезти при підготовці до будівництва. Крім того, правоохоронці вважають, що для спорудження колумбарію використовувалося “сумнівне каміння” – “на папері” це мав бути граніт, але у тому місці, де його начебто добували, ніколи не було таких родовищ. 

Читайте: “Корупційний колумбарій”: слідчі вивчають “бюджетні розпили” за участі посадовців столичного СКП “Спецкомбінат”

Ще раніше, у серпні 2019 року,  Нацполіція розпочала слідство за фактом того, що посадовці СКП “Спецкомбінат” спільно з “дружніми” підприємцями налагодили “здирництво” хабарів за поховання на закритих та напівзакритих цвинтарях Києва. Тоді повідомлялося, що вартість одного місця стартує від 3 тис. доларів, а роль “посередників” виконували підприємці. Влітку 2021 року було проведено обшуки (у тому числі й у директора СКП Олександра Голуба), та вручено кілька підозр у хабарництві – зокрема, одному із замдиректорів “Спецкомбінату” та декільком “посередникам”. Наразі немає  даних, чи був хтось із потенційних хабарників притягнутий до відповідальності.

Читайте: Хабарі, обшуки та підозри: Нацполіція розслідує афери столичної “похоронної мафії”

Фото: відкриті джерела, Київська міська прокуратура

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
У Київраді збираються передати оточенню Кушніра землю під історичною будівлею “лісопильні Сніжка”
09:00 У столиці розгорається черговий скандал щодо знищення історичної забудови. Мова про будівлю “лісопильні Сніжка” на вул. Турівській, 29-а у Подільському районі, земельну ділянку…
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
Витрачені в 2023 році на ремонт столичних парків “Орлятко” і “Юність” гроші могли бути розкрадені
09:00 Нацполіція вивчає факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітальних ремонтів та реконструкцій парків “Юність” та “Орлятко” у Солом’янському районі Києва.…
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
“Київтеплоенерго” закупило 15 австрійських міні-ТЕЦ на рекордні 1,12 млрд гривень
09:00 КП “Київтеплоенерго” на 1,12 млрд гривень замовило півтора десятки когенераційних установок для виробництва тепла та електрики. Для такого обладнання ця вартість закупівлі є…
Banner
QlU7mDx4