Ексголову ДФС Насірова та власника агрохолдингу викрили на мільярдних махінаціях із відшкодуванням ПДВ

Ексголову ДФС Насірова та власника агрохолдингу викрили на мільярдних махінаціях із відшкодуванням ПДВ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) заочно повідомили колишньому голові Державної фіскальної служби України (ДФСУ) про підозру в одержанні 5,5 млн дол. США та понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу. Йдеться про епізоди 2015-2016 років. Тоді ДФСУ очолював Роман Насіров (на фото), чиє місцезнаходження українським антикорупційним органам наразі не відоме.

Про це KВ стало відомо з повідомлення НАБУ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“17 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишньому голові Державної фіскальної служби України та його пособнику (раднику) про підозру в одержанні 5,5 млн дол. США та понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу. За офіційним курсом НБУ на момент вчинення злочину це понад 722 млн гривень. Дії експосадовця та його пособника кваліфікували за ч.4 ст. 368 КК України. Про підозру у підкупі також повідомили і власнику агрохолдингу (ч.4 ст. 369 КК України). Оскільки місцезнаходження його не встановлено, про підозру йому повідомили заочно (в порядку ст. 135, ст. 278 КПК України)”, – сказано в повідомленні НАБУ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у 5,5 млн дол. США за забезпечення відшкодування понад 540 млн гривень компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 – серпня 2016 рр. 

“Плату за послуги”, яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, тодішній голова ДФС, за даними слідства, одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-”прокладку”, залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. 

“НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн гривень пені”, – йдеться у релізі НАБУ.

Там також сказано, що “окрім викритих епізодів, ексголова ДФС із 2017 року є обвинуваченим у завданні понад 2 млрд гривень збитків державі через ухвалення низки безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами компаніям, задіяних у так званій “газовій схемі”, організатором якої вважають колишнього народного депутата України”. 

Прізвища САП та НАБУ не вказують. 

ДФСУ з 5 травня 2015 року по 3 березня 2017 року очолював Роман Насіров.

За даними ЗМІ, підозру Насірову оголошено за одержання неправомірної вигоди від аграрного олігарха Олега Бахматюка (власник UkrLandFarming).

Читайте: Суд арестовал 300 тысяч долларов на британских счетах Романа Насирова

Фото: BBC News Україна

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4