Іванківська громада втратила доходи через податкові порушення на лісових ділянках, – депутат Береговий

Іванківська громада втратила доходи через податкові порушення на лісових ділянках, - депутат Береговий

На території Іванківської громади зчинився черговий земельний скандал довкола лісових насаджень та не сплати податків до місцевого бюджету за їхнє використання. Депутат Олег Береговий “Свобода” заявив про порушення до Нацполіції, яка вже прийняла повідомлення про кримінальне правопорушення. Відомо, що за 18,5 тисяч гектарів лісових земель, а це як мінімум 600 ділянок, не сплачувалися податки з 2018 року. Наразі слідство має з’ясувати власників та користувачів цих земель, оскільки ці податки громада з бюджету могла б спрямувати на соціальні програми та потреби військових.

Про це КВ дізналася із відеозвернення депутата Іванківської громади Олега Берегового (ВО “Свобода”) у Facebook.

У зверненні депутат розповів, що звернувся із заявою до Іванківського РВ Нацполіції України в Київській області з приводу виявлення порушення щодо ухиляння від сплати податків, яку поліція вже зареєструвала. Як наслідок – Іванківська громада недоодержувала надходжень до бюджету.

Іванківська громада втратила доходи через податкові порушення на лісових ділянках, - депутат Береговий

“Проаналізував склад земель Іванківської громади і було виявлено 18,5 тисяч гектарів земель лісогосподарського призначення, які мають особливий статус. Ці землі мають обов’язково перебувати у користуванні спеціалізованого лісогосподарського підприємства для ведення лісового господарства. Це землі, згідно із Законом України № 2497, який набрав чинності в 15.08.2018 року, зокрема, були внесені зміни до статті 273 Податкового кодексу України, відповідно до яких, лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком”, – говорить Береговий.

За його словами, він проаналізував ділянки, за які мають платити цей земельний податок і виявив, що за даними відкритих реєстрів у цих ділянок немає ні власника, ні користувача.

“Дуже цікаво, адже як тоді з 2018 року нараховувався податок на ці землі і хто його сплачував? Адже це місцевий податок, який йде до бюджету громади… вважаю що бути такого не може. Адже точно знаю і всі ми бачили, що всі ділянки дуже активно використовується: ліс рубається – щепки летять…”, – зауважив він.  

І додав, що до звернення додано лист від податкової служби, який депутат одержав на відповідне звернення, в якому Головне управління ДПС в Київській області просить з’ясувати, хто є власниками та користувачами ділянок.

“Буде дуже цікаво побачити, хто ж такий потужний користувач чи власник, що він не вважає за потрібне платити обов’язкові збори і платежі до бюджету Іванківської громади. А ці кошти могли використати за програмою “Турбота” для надання допомоги хворим, а в нас дуже багато онкохворих… Крім того, напряму використати ці кошти на закупівлю необхідних речей для військових. Тому дуже сподіваюся, що Іванківський райвідділ поліції оперативно відреагує і розпочне як найшвидше слідство та визначить хто ж такий злісний неплатник…”, – резюмував депутат. 

У заяві, зокрема, мова йде, як мінімум, про понад 600 ділянок лісогосподарського призначення, які мають використовуватися, згідно статусу, для потреб лісового господарства та за цільовим призначенням, а також при використанні земель лісогосподарського призначення обов’язково повинна забезпечуватися їх охорона. 

Іванківська громада втратила доходи через податкові порушення на лісових ділянках, - депутат Береговий

Нагадаємо, що навесні на Іванківщині вже розгорався земельний скандал. Депкорпус Іванківської селищної ради збирався передати 20 гектарів лісових насаджень у комунальну власність підприємству “Іванківське лісопаркове господарство”, але виявилось, що ними вже користується  ДП “Київоблагроліс”. Тепер справу розслідує ДБР, а місцеве самоврядування скаржиться на тиск з боку правоохоронців й наголошує, що ДП “Київагроліс” не має правовстановлюючих документів на землі й вже 6 років не сплачує податків за користування лісами.

Читайте: Виробництво FPV дронів має стати національною ідеєю, поки це не зробила росія, – засновник проєкту “Іванківські ластівки” Береговий

Фото: wikimedia

КиївВлада

Інна Міхно

 

Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4