“Київміськбуд” витратив на “укрбудівські” об’єкти 3,5 мільярда гривень

“Київміськбуд” витратив на “укрбудівські” об'єкти 3,5 мільярда гривень

На добудову об’єктів “Укрбуду” з червня 2023 року ПрАТ “ХК “Київміськбуд” витратили трохи більше 2 мільярдів за рахунок нових продажів квартир, які передав “Укрбуд”, трохи більше 667 мільйонів за рахунок фонду фінансування будівництва, а ще понад 800 мільйонів коштів самого “Київміськбуду”.

Про це, як стало відом KВ, Ігор Кушнір розповів в інтерв’ю виданню “Оbozrevatel” після свого звільнення з посади голови правління – президента ПрАТ “ХК “Київміськбуд”

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За його словами, на сьогоднішній день з 18 об’єктів “Укрбуду” 11 повністю або частково добудовані. Два ЖК “Укрбуду” при цьому введено в експлуатацію у 2022 році – у війну, після “ковидного” карантину. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Київміськбуд” прийняв на себе зобов’язання і виконує їх – нехай і не так швидко, як усім хотілося б. Але більше 4 тисяч квартир ми вже здали в експлуатацію”,- зазначив Кушнір.

Також він акцентував на тому, що “Київміськбуд” при цьому зоасім не “вліз” в борги у розмірі 2,28 млрд гривень.

Перше: 2,28 млрд грн це не борг “Київміськбуду”. Цю цифру визначили аудитори, зазначивши, що саме стільки становитиме сумарний запланований збиток, пов’язаний із добудовою об’єктів Укрбуду. Сподіваюсь, усі ж розуміють різницю між поняттями борг і збиток? 

Друге: таку рекомендацію у своєму звіті надала ТКК з питань перевірки діяльності “Київміськбуду”. Тобто: комісія рекомендувала Київраді звернутись до Кабміну, аби ці кошти були надані. 

Третє: чому саме до Кабміну? Бо добудову укрбудівських об’єктів Київміськбуду делегували зверху. Документарно це врегульовано розпорядженням Кабінету міністрів України “Про заходи щодо розв’язання проблем інвесторів житлових комплексів, будівництво яких здійснювалося підприємствами — учасниками Української державної будівельної корпорації “Укрбуд” від 17 червня 2020 р. № 772-р”,- розповів екс очільник “Київміськбуду”.

Читайте: Ігор Кушнір пішов з посади президента “Київміськбуду” аби уникнути маніпуляцій та пересудів

Кушнір також нагадав, що, приймаючи “укрбудівські” комплекси, “Київміськбуд” привселюдно заявляв про в більшості своїй мінусовий баланс об’єктів “Укрбуд”. Не було секретом, що на них потрібні будуть додаткові кошти. 

“Але тоді, порадившись із правлінням, було ухвалено рішення, що ми намагатимемось їх знайти: і з ДІУ велись перемовини щодо викупу квартир, і з банками щодо залучення кредитів. На практиці, на жаль, нам усюди відмовили, на рівні Кабміну також. І Компанія залишилась сама з питанням нестачі коштів на укрбудівські комплекси”,- підсумував Ігор Кушнір.

Нагадаємо, ПрАТ “ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір очолював з 25 квітня 2012 року, 80% акцій цієї компанії належить міській громаді Києва.

Читайте: Київрада попросить у Кабміна для “Київміськбуда” 2,28 млрд гривень компенсації за добудову ЖК “Укрбуду”

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4