Столична міськрада збільшила обсяги фінансування Програми вирішення депутатами соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2023 рік. Згідно з прийнятим рішенням, народні обранці зможуть додатково витратити 600 млн гривень на соціальний захист та соціальне забезпечення різних категорій осіб без погодження з Київрадою. За задумом міської влади, це допоможе “вирішувати важливі проблеми міста в умовах запровадженого в Україні правового режиму воєнного стану”.
Як стало відомо KВ, 10 листопада 2022 року депутати столичної міськради погодили внесення змін до Програми вирішення депутатами Київради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2021 – 2025 роки.
Відповідний проєкт рішення №08/231-1514/ПР від 8 листопада 2022 року у сесійній залі підтримали 78 народних обранців. Суб’єктом подачі цього документу виступила комісія Київради з питань бюджету і соціально-економічного розвитку.
Згідно з прийняття рішенням, столична міськрада збільшила заплановані об’єми фінансування цієї програми на 2023 рік на 600 млн гривень – зі 120 млн гривень до 720 гривень. Ці грошові кошти депутати мають змогу витратити на вирішення різноманітних соціальних проблем мешканців Києва за рахунок т.зв. “депутатських фондів”. Відповідно до цих змін, загальний кошторис програми було збільшено з 1,1 млрд гривень до 1,7 млрд гривень.
Як зазначено в пояснювальній записці до затвердженого проєкту рішення, ці грошові кошти “будуть додатковою можливістю посилення соціального захисту окремих категорій осіб, які проживають в Києві, а також для розв’язання важливих проблем міста в умовах запровадженого в Україні правового режиму воєнного стану”.
Нагадаємо, Програма вирішення депутатами міськради соціально-економічних проблем, виконання передвиборчих програм та доручень виборців на 2021-2025 роки була затверджена рішенням Київради №10/10 від 14 грудня 2020 року.
Початково столична влада передбачила на її реалізацію фінансування в розмірі 1 млрд гривень гривень, з яких 600 млн гривень склали т.зв. “депутатські фонди” – згадані вище грошові кошти, які депутати мають змогу витрачати без погодження з Київрадою на благоустрій, покращення матеріально-технічної бази бюджетних установ, надання матеріальної допомоги різним категоріям громадян тощо (із розрахунку “1 млн гривень на кожного зі 120 депутатів протягом п’яти років”). Решту запланованого фінансування склали видатки на утримання депутатських приймалень.
Читайте: Миллиард для “хороших ребят”: Киевсовет определился с депутатскими фондами
Надалі, протягом 2021-2022 років, столична міськрада шість разів вносила зміни до цієї програми. Зокрема, у серпні 2022 року Київрада дозволила депутатам виплачувати з цих коштів матеріальну допомогу внутрішньо переміщеним особам, а у жовтні поточного року збільшила обсяги фінансування Програми в 2022 році на 60 млн гривень (з 217,5 млн гривень до 277,5 млн гривень). При цьому, при внесенні змін до програми в минулому місяці у Київраді вже попередньо обговорювалося питання збільшення її кошторису на наступний рік.
Читайте: Київрада збільшила розмір “депутатських фондів” у поточному році на 60 млн гривень
Нагадаємо, комісію Київради з питань бюджету і соціально-економічного розвитку з початку діючого IX скликання міськради, з 8 грудня 2020 року очолює депутат Андрій Вітренко (фракція “Слуга народу”).
Фото: KВ