Київрада передала під забудову пам’ятку XIX століття будинок Родіна

Київрада передала під забудову пам’ятку XIX століття будинок Родіна

Київська міська рада передала під забудову будинок Осипа Родіна, що розташований на вулиці Олеся Гончара, 71 у Шевченківському районі. Позбавити унікальну пам’ятку XIX століття охоронного статусу заради нової забудови намагалися роками.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні заступника директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитра Перова.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Київська міська рада передала під забудову Будинок Осипа Родіна, 1882 р., що на вул. Гончара, 71. Відповідне рішення прийняли з третьої спроби, воно набрало підтримку лише 63 із 120 депутатів міськради”, – повідомив Перов.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Він додав, що будинок Родіна є пам’яткою архітектури, проте забудовник неодноразово з 2021 року намагався позбавити будинок статусу. 

“Проект рішення, який вчора прийняла міська рада передбачає передачу ділянки під обслуговування багатофункціонального комплексу “Franklin”, що має постати на місці памʼятки архітектури. Проект реалізує SAGA Development, столичного забудовника Андрія Вавриша. Раніше компанія вже знесла будівлю “Київпроекту” для реалізації нової забудови вул. Хмельницького”, – зауважив Перов.

Читайте: Корупція чи реконструкція: голова ДІАМ Семен Кривонос підтримує будівництво “KYЇVPROEKT City Space” на місці знищеного “Київпроекту”

Нагадаємо, у жовтні 2022 року апеляційний суд підтвердив законність включення будинку Родіна до переліку об’єктів культурної спадщини столиці. Від кінцевого результату розгляду цієї судової справи залежала доля будівництва житлового комплексу (ЖК) бізнес-класу “Franklin Concept House”, адже стало відомо, що власник садиби – ТОВ “Арікс” – не проти знесення своєї будівлі, яка займає територію під “майбутніми” висотками. 


Довідково: Садиба на вул. Олеся Гончара, 71 була збудована у 1882 році на замовлення заможного селянина Осипа Родіна за проєктом видатного київського архітектора Володимира Ніколаєва. За первісним задумом це була двоповерхова будівля,  згодом було добудовано третій поверх. Після смерті Родіна садиба неодноразово змінювала власників – спочатку нею володіли його доньки, потім – сім’я дворянина Казимира-Альбіна Жубра тощо. ТОВ “Арікс” придбало цей об’єкт упродовж 2013-2015 років, скуповуючи будівлю частинами.

Читайте: Садиба Родіна: захисники будівлі XIX століття в центрі Києва виграли черговий раунд судового спору

Як інформувала KВ, у травні 2023 року Офіс генерального прокурора домігся у Верховному Суді, щоб будинок Осипа Родіна залишився у Переліку об’єктів культурної спадщини.

Читайте: Верховний Суд залишив у Переліку об’єктів культурної спадщини будинок Осипа Родіна

Фото: Facebook Дмитра Перова

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4