Столична міськрада відновила часткову сплату орендної плати за користування нерухомим майном територіальної громади. Тепер декілька категорій підприємців, яким було надано стовідсоткову знижку на час воєнного стану, мають сплачувати 50% від суми, передбаченої договорами оренди. Серед таких – суб’єкти ресторанного господарства, інтернет-провайдери, ломбарди, банки тощо. Ініціатор такого рішення, депутат Київради від “Європейської солідарності” Сергій Артеменко (на фото) вказує на те, що це дозволить балансоутримувачам комунальних об’єктів заробити коштів на утримання житлового фонду та підготуватися до опалювального сезону.
Як стало відомо KВ, під час учорашнього пленарного засідання Київрада внесла зміни до свого рішення №4551/4592 “Про деякі питання комплексної підтримки суб’єктів господарювання міста Києва під час дії воєнного стану” від 30 березня 2022 року.
Суб’єктом подачі відповідного проєкту рішення №08/231-714/ПР від 10 червня 2022 року выступил депутат Київради Сергій Артеменко (фракція “Європейська солідарність”).
Нагадаємо, у відповідності до рішення №4551/4592 від 30 березня 2022 року (зі змінами від 15 квітня поточного року) столична влада затвердила перелік пільг для київських підприємців, у тому числі – звільнила усіх орендарів об’єктів нерухомості комунальної власності від сплати орендної плати на час воєнного стану та на один місяць після його припинення. У свою чергу Сергій Артеменко ініціював перегляд пільг для орендарів.
Так, згідно зі змінами від 14 липня 2022 року, столична міськрада затвердила, що деякі категорії орендарів об’єктів комунальної власності з 1 серпня 2022 року, на період дії воєнного стану та протягом місяця з моменту його припинення, повинні сплачувати 50% орендної плати.
Мова йде про орендарів тих об’єктів, які використовуються для розміщення: об’єктів поштового зв’язку; операторів телекомунікацій (інтернет-провайдери. – KВ); кур’єрських служб; пунктів продажу лотерейних білетів та пунктів обміну валюти; банків, банкоматів, платіжних терміналів та ломбардів; торговельних об’єктів з продажу ювелірних виробів, виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, антикваріату, автомобілів, алкогольних і тютюнових виробів; кафе, барів, закусочних, буфетів та закладів ресторанного господарства; дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні.
“Балансоутримувачі комунального майна – різні ЖЕКи та КП з обслуговування житлового фонду – мають можливість функціонувати переважно за рахунок його здачі в оренду. Умовно кажучи: здаючи приміщення в оренду, ЖЕК може утримувати будинок в нормальном стані – ремонтувати ліфти та дахи, закупити необхідні матеріали. Коли ми звільнили орендарів від необхідності сплати орендної плати, ці балансоутримувачі залишились без грошей – у кожному районі не було сплачено близько 1,5 млн гривень на місяць. Життя поновлюється, до Києва повертаються люди, підприємці починають працювати – банки, відділення пошти та підприємства, які здійснюють торгівлю алкогольними виробами. Для того, щоб балансоутримувачі комунального майна могли утримувати свої об’єкти та підготуватися до опалювального сезону, зважаючи на відновлення роботи бізнесу, мною було ініційовано прийняття такого рішення, і на сесії воно було одноголосно підтримано. Воно дозволить отримати від орендної плати близько 90 млн гривень до кінця року”, – повідомив KВ Сергій Артеменко.
Зазначимо, рішенням Київради №4551/4592 від 30 березня 2022 року також було передбачено звільнення від сплати коштів до столичного бюджету підприємців, які провадять свою діяльність в засобах пересувної дрібнороздрібної торгівлі (наприклад, мобільні кав’ярні. – KВ), а також звільнення власників транспортних засобів та автокористувачів від оплати за послуги паркувальними майданчиками, які надаються КП “Київтранспарксервіс”. При цьому, остання пільга була відмінена столичною владою в травні 2022 року.
Читайте: Відсьогодні у Києві відновилася оплата паркування
Нагадаємо також, 17 травня 2022 року Кабмін звільнив фізичних осіб – підприємців, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану від плати за оренду комунального і державного майна до кінця 2022 року. Йдеться про договори оренди, що були чинні станом на 24 лютого.
Читайте: Уряд тимчасово звільнив від орендної плати за коммайно підприємців, які були призвані до війська
Фото надано Сергієм Артеменком