Кличко відповів на петицію, що вимагає забрати земельні ділянки у “московського патріархату”

Кличко відповів на петицію, що вимагає забрати земельні ділянки у “московського патріархату”

Київський міський голова Віталій Кличко підтримує петицію про скасування права користування земельними ділянками, на яких розташовані релігійні споруди “московського патріархату”. Але при цьому Кличко каже, що заходи з реалізації порушених в електронній петиції питань вживатимуться у межах чинного законодавства, а додаткові – після прийняття Верховною Радою (ВР) відповідних законодавчих актів.

Про це KВ стало відомо з відповіді Віталія Кличка на електронну петицію №11929 “Скасувати право постійного користування земельними ділянками, на яких розташовані релігійні споруди московського патріархату (мп, рпц тощо)”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У розлогій відповіді, зокрема, сказано, що “органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”, а стан законодавства такий, що відповідно до Земельного кодексу розташування на земельних ділянках об’єктів нерухомого майна, що перебувають у власності релігійних організацій, які легалізовані в Україні, є підставою для набуття ними прав на землю із земель державної та комунальної власності та створює необхідність плати за неї, оскільки згідно зі статтею 206 Кодексу, використання землі в Україні є платним. 

“Положеннями статті 141 Кодексу визначено, що припинення діяльності релігійних організацій (…) є одними з підстав припинення права користування земельними ділянками”, – пише Кличко у відповідь на петицію.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Він нагадав, що “З метою унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України, в державі, яка здійснює збройну агресію проти України, зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій (№8371 від 19.01.2023)”.

Наразі цей закон ще не розглядався у ВР, тож столичний мер заявив, що “Після прийняття Верховною Радою України зазначеного законопроєкту, орендодавці земель комунальної власності територіальної громади міста Києва будуть вживати заходів щодо розірвання договорів оренди з Українською православною церквою на підставі нової норми законодавства”.

“Слід зазначити, що Київська міська рада та її органи вживають системних заходів у частині припинення договорів, виконання яких супроводжується порушеннями норм законодавства. (…) Таким чином, заходи з реалізації порушених в електронній петиції питань вживатимуться у межах чинного законодавства України, а додаткові – після прийняття Верховною Радою України відповідних законодавчих актів”, – відреагував Віталій Кличко.

Раніше приблизно в такому ж дусі на подібну петицію відповів секретар Київради.

Читайте: Київрада розірве всю оренду землі з УПЦ після законодавчої заборони релігійної організації, – секретар КМР Бондаренко

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
13:00 За даними ФАО, понад 150 тис. фермерів безпосередньо постраждали від війни та були змушені мігрувати. У складному становищі найбільше опинилися аграрії, які займалися…
Banner
QlU7mDx4