Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вчора, 21 лютого, продовжив дію запобіжного заходу одному з учасників організованої групи, яка протиправно заволоділа правом вимоги банківської установи на 128 млн гривень. Колишній голова комітету Верховної Ради (ВР) залишиться під вартою до 21 квітня 2023 року, зі альтернативою внесення 40,260 млн гривень застави.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“21 лютого 2023 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС продовжив дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 40,260 млн гривень застави голові комітету Верховної Ради VIII скликання – одному з учасників організованої групи, яка протиправно заволоділа правом вимоги банківської установи на 128 млн гривень”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що строк дії запобіжного заходу продовжено до 21 квітня 2023 року. Також суд залишив без змін обов’язки, покладенні на нього у разі внесення застави.
У повідомленні не зазначається прізвища підозрюваного, однак за інформацією ЗМІ, йдеться про скандально відомого колишнього нардепа Сергія Скуратовського (фракція “Радикальної партії Олега Ляшка”), який у Верховній Раді VIII скликання очолював Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово- комунального господарства.
Як інформувала KВ, ще у грудні 2022 року ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 9,924 млн гривень застави одному з учасників організованої групи, яка протиправно заволоділа правом вимоги банківської установи на 128 млн гривень. Йдеться про не названого в повідомленні колишнього начальника відділення ГСУ СБУ, який згодом обіймав керівну посаду в ДБР. За версією слідства, у 2019 році Голова Комітету Верховної Ради VIII скликання будучи фактичним власником низки юридичних осіб здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця). Згодом, аби уникнути іпотечних зобов’язань та отримати можливості продати збудовану житлову нерухомість, депутат із залученням слідчого ГУ СБУ, керівництва підрозділу АРМА та ДП “Сетам”, організували протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.
Фото: відкриті джерела