Колишня Арка дружби народів більше не є памʼяткою, тому її можна демонтувати, – Ростислав Карандєєв

Колишня Арка дружби народів більше не є памʼяткою, тому її можна демонтувати, - Ростислав Карандєєв

Міністерство культури та інформаційної політики України своїм наказом визнало колишній обʼєкт культурної спадщини, Монумент на ознаменування возз’єднання України з росією, таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. 

Про це, як передає КВ, повідомив виконувач обов’язків Міністра у Міністерстві культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв. 

Згідно повідомлення, цим рішенням монумент втратив статус пам’ятки історії і може бути демонтований.

“Колишня Арка дружби народів у Києві більше не є памʼяткою, відтак може бути демонтована”, – підкреслив Ростислав Карандєєв. 

За словами виконувача обов’язків Міністра культури та інформаційної політики, у суспільній свідомості киян монумент ототожнюється з радянським режимом, не випадково мешканці столиці називають його «ярмом». 

“Позбавляючись монументального «ярма», ми звільняємось від залишків радянської диктатури та російського імперського впливу”, – підкреслив він.

Раніше КВ повідомила, що Арка Свободи українського народу (колишня Арка дружби народів) у Києві є пам’яткою історії місцевого значення, а отже, за законом її заборонено заборонено зносити, змінювати або переносити. Таку відповідь журналісти отримали від столичної влади на запит про долю об’єкту, який в Інституті національної пам’яті вважають одним з символів російського імперіалізму.

Читайте: Столичну Арку Свободи (раніше відому як дружби народів) поки не демонтуватимуть, – ЗМІ

Фото: Ростислав Карандєєв

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4