Сьогодні, 20 березня, Комітет ВР із питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку й містобудування підтримав перейменування низки населених пунктів України. Остаточне рішення про перейменування міст мають затвердити народні депутати на сесії Верховної Ради.
Про це, як стало відомо KВ, повідомив нардеп Роман Лозинський.
За його словами, комітет підтримав перейменування пʼяти міст і 104 сіл і селищ. Зокрема пропонується перейменувати:
- Бровари (Київщина) у Броварі — були дискусії у відмінюванні походження міста. Так як місто названо на честь броварів, які варили пиво. Відповідно у множині має бути Броварі, а не Бровари. Міська рада висловила припущення, що назва правильна, бо на картах XVII століття є “Browary”. Але це може бути польська назва з наголосом на літеру “а” з відповідною манерою відмінювання іменників у множині.
- Павлоград (Дніпропетровщина) в Матвіїв — назва міста має імперське минуле. У 1784 році іменним указом Катерини II слобода Луганська отримала статус міста, та була перейменована у повітове місто Павлоград, назване на честь спадкоємця престолу Павла Петровича. Заснував же майбутнє місто на початку 1770 року запорожець, військовий старшина Матвій Хижняк.
- Южне (Одещина) в Порт-Аненталь — назва є русизмом, який створили дегенерати президії ВР УРСР. Нова назва є назва германської колонії, розташованої на території нинішнього селища Нові Біляри, яке з 2020 року входить до складу Южненської територіальної громади. Нові Біляри ж є дегерманізованою у 1914 році назвою селища.
- Червоноград (Львівщина) в Шептицький — названо на честь предстоятеля Української греко-католицької церкви, митрополита Галицького, архієпископа Львівського Андрія Шептицького, який боровся за Українську Державу у ХХ столітті. Червоноградом місто стало у 1951 році, а з 1692 по 1951 носило назву Кристинопіль. Чому взяли не історичну назву — питання.
- Синельникове (Дніпропетровщина) в Ріднопілля — назване на честь генерала-майора Катеринославського намісника Івана Максимовича Синельникова. Тобто, імперська назва. Цікаво, що більшовики прийняли її. З історичних назв є Айгенфельд — германського поселення, але вирішили взяти саме Ріднопілля.
Остаточне рішення про перейменування міст мають затвердити народні депутати на сесії Верховної Ради.
Читайте: У Бучанській громаді перейменували декілька вулиць та скверів
Фото: відкриті джерела