Київські музеї заробили понад 27 млн гривень у 2024 році − це вдвічі більше, ніж у перший рік повномасштабного вторгнення. Крім того комунальні музеї отримують благодійну підтримку від від громадян та бізнесу. Заклади також активно розвивають міжнародну співпрацю.
Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА).
Як зауважив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, у 2024 році заклади культури заробили та залучили понад 27 млн гривень.
“Це більш ніж удвічі перевищує показник 2022 року − першого року після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли надходження становили 13 мільйонів гривень. Крім того, в якості благодійних внесків від громадян та бізнесу, комунальні музеї у 2024 році отримали понад 18 мільйонів гривень. Це говорить про значний інтерес громади до діяльності столичних музеїв”, − зазначив Мондриївський.
Попри вимушене зняття постійно діючих експозицій із 2022 року, музеї не припинили роботу.
Серед наймасштабніших подій 2024 року:
- виставка «Іван Марчук. Космічна містерія життя» – понад 13,5 тисячі відвідувачів;
- ювілейна експозиція «70: вчора, сьогодні, завтра» до 70-річчя Національного музею декоративного мистецтва;
- виставка «Я вернусь до своєї Вітчизни…» з нагоди 25-річчя Музею української діаспори;
- цикл виставок «Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції», що став основою створення нового Музею Авангарду.
Київські музеї також активно розвивають міжнародну співпрацю. У партнерстві з інституціями з 6 країн було реалізовано 5 виставкових проєктів за кордоном. Зокрема, у Швеції, Франції, Австрії та Великій Британії.
Серед них: виставковий проєкт «Фантастичне та жахливе – Марія Примаченко і твори з колекції Музею Модерну» у місті Мальме (Швеція); виставка «Ікони з України» в Музеї «Лувр-Ланс» у Франції; виставковий проєкт «В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні» в Австрійській галереї Бельведер (Відень) та Королівській академії мистецтв (Лондон).
Зазначимо, з нагоди Міжнародного дня музеїв, який щороку відзначають 18 травня, є можливість безкоштовно відвідати низку столичних музеїв, а також взяти участь у спеціальних програмах. Відвідувачів запрошують, зокрема, Музей історії Києва, Національний науково-природничий музей, Національний музей «Київська картинна галерея», Музей Ханенків, Національний музей Тараса Шевченка, Музей Гетьманства, Скарбниця Національного музею історії України, Національний художній музей України, Національний музей історії України та низка інших музейних закладів. Подробиці недільних “квестів” можна з’ясувати безпосередньо на сторінках закладів у соцмережах.
Нагадаємо, у квітні цього року на фасаді Музею історії міста Києва розмістили масштабну інсталяцію ORIGAMI for UKRAINE від бельгійського дизайнера Шарля Кайсіна. Кожен птах у цій інсталяції створений з металізованого паперу, що сяє на сонці, символізуючи незламність українського народу та його прагнення до миру.
Читайте: «Музей авангарду» розміститься в історичній будівлі на вул. Липській
Фото: Укрінформ, виставка «Іван Марчук. Космічна містерія життя» в музеї історії Києва
КиївВладаОлександр Попов