Завершився процес передачі в управління державному парку-пам’ятці «Межигір’я» активів, на які судом накладено арешт у кримінальному провадженні щодо президента-втікача Януковича.
Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
Згідно з повідомленням, мова йде про рухоме майно, яке було арештоване у рамках кримінальних проваджень щодо експрезидента Януковича після Революції Гідності і за збереження якого з 2014 року стали відповідальними активісти за власною згодою.
Розслідування фактів привласнення колишнім президентом майна, що знаходиться на території урочища Межигірʼя, відбувається в рамках кримінального провадження, досудове розслідування у якому здійснювали детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП.
Повідомляється, що підписання документів про передачу державного майна в управління державному парку-пам’ятці «Межигір’я» стало фінальним заходом в роботі міжвідомчої комісії, яка впродовж двох місяців працювала на території об’єкту.
В агентстві розповіли, що за час роботи комісії у складі представників спеціальної адміністрації парка-пам’ятки «Межигір’я» та працівників Центрального міжрегіонального територіального управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за участі представників Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури було перевірено наявність та оглянуто арештовані активи (майно), які знаходяться на території парка-пам’ятки і є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні, а також є складовою інтер’єрів житлових будівель та облаштуванням приміщень охорони державної установи. Тобто це майно, яке знаходиться на державних землях та забезпечує безперебійну роботу об’єкта природно-заповідного фонду України – парка-пам’ятки «Межигір’я».
Загальна кількість оглянутого комісією рухомого майна складає більше 25 тисяч одиниць, яке розміщено у 121 будівлях та спорудах. Найбільший за кількістю рухомого майна об’єкт – музей «Хонка». Ця будівля загальною площею 3100 кв.м є головною спорудою парку-пам’ятки, налічує 76 приміщень та понад 3,6 тисяч одиниць рухомого майна.
Також в процесі роботи комісією виявлено понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна, які раніше не були описані. Зокрема, мова йде про витвори мистецтва, ікони, вітражі у церкві, барельєфи, предмети інтерʼєру, люстри та ін, а також об’єкти управління системами водопостачання та опалення, тобто цінне майно, яке також буде стягнуто в дохід держави.
Зазначається, що з моменту офіційного відкриття всі надходження від функціонування державного «Межигір’я» надходитимуть в державну скарбницю.
Згідно з інформацією на офіційному сайті державного парку-пам’ятки “Межигір’я”, наразі парк зачинено для відвідувачів. Адміністрація обіцяє окремо повідомити про офіційне відкриття парку.
Раніше КВ повідомляла, що Спеціальна адміністрація парка-пам’ятки «Межигір’я» спільно з Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА), за участі представників Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали передачу у державне управління арештованих активів (майна), які знаходяться на території парку і на які накладений арешт у кримінальному провадженні по справах експрезидента Януковича після Революції Гідності.
Читайте: У “Межигір’ї” розпочалася передача майна в управління державі
Розпочати процес передачі спочатку завадили невідомі, які заблокували вхід у державний парк-пам’ятку і не допускали членів міжвідомчої комісії на територію.
Читайте: Невідомі особи перешкоджають діяльності державного парка-пам’ятки «Межигір’я» і блокують його роботу
Раніше КВ повідомляла, що Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений у липні Верховною Радою (ВР) урядовий закон про створення у Вишгородському районі Київщини парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я”. Парк постане за рахунок земель державної власності.
Читайте: Президент підписав закон про створення парку-пам’ятки “Межигір’я”
У червні 2022-го Кабінет міністрів визначив шість земельних ділянок загальною площею понад 120 гектарів, на яких планували створити парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення на території урядової резиденції “Межигір’я”.
Читайте: “Межигір’я” стане державним парком-пам’яткою
Нагадаємо, у перший же день повномасштабного вторгнення російських терористичних військ в Україну парк “Межигір’я” зазнав бомбардувань та ракетного удару.
Фото: mezhyhiria.mepr.gov.ua
КиївВлада