Мінкульт провів перевірку діяльності Нацзаповідника «Києво-Печерська лавра»: 21 пам’ятка перебуває в незадовільному стані, одна – в аварійному

Мінкульт провів перевірку діяльності Нацзаповідника «Києво-Печерська лавра»: 21 пам’ятка перебуває в незадовільному стані, одна - в аварійному

Згідно звіту робочої групи МКСК, яка перевіряла діяльність Нацзаповідника, 21 пам’ятка архітектури, з-поміж розташованих на території «Києво-Печерської лаври», перебуває в незадовільному або частково незадовільному стані. Ще одна — в аварійному. Ще чотири пам’ятки перебувають на реставрації, однак реставраційні роботи зупинені та впродовж 2024-2025 років не проводилися, хоча гроші були виділені.

Про це КВ стало відомо з повідомлення Мінкульту з посиланням на заступника міністра культури та стратегічних комунікацій Сергія Бєляєва (на фото).

“21 пам’ятка архітектури, з-поміж розташованих на території заповідника, перебуває в незадовільному або частково незадовільному стані. Одна — в аварійному. Ще чотири пам’ятки перебувають на реставрації, однак реставраційні роботи зупинені і впродовж 2024-2025 років не проводилися. Не укладені охоронні договори на 23 пам’ятки культурної спадщини, що ставить їх під загрозу руйнування та знищення», — йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що минулого року на реставраційні роботи заповіднику було виділено з держбюджету понад 17 млн грн., але вони не були використані та повернулись до бюджету.  

Також Бєляєв прокоментував звільнення Максима Остапенко.

Повідомляється, що на початку травня 2025 року за результатами перевірки Генеральному директору Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максиму Остапенку була оголошена догана. А 21 травня 2025 року з урахуванням рекомендацій звіту робочої групи МКСК був виданий наказ про його звільнення.

“Звіт робочої групи МКСК, складений за результатами перевірки діяльності Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», відображає оцінку стану забезпечення формування та реалізації державної політики у сферах культури, охорони культурної спадщини та музейної справи. Також він містить низку рекомендацій, насамперед щодо незаконного перебування ченців Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічий монастир) УПЦ та інших прописаних у заповіднику”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій неодноразово доносило Максиму Остапенку необхідність розвитку заповідника «Києво-Печерська лавра» не лише як місця проведення різних медійних заходів, а й як до унікального, найбільшого музейного комплексу в Східній Європі. 

“Збереження та відновлення пам’яток було передбачено обов’язками контракту гендиректора, однак вони не були виконані”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 21 травня Мінкульт звільнив Остапенка за неналежне виконання умов контракту та виявлені порушення у діяльності заповідника. З 22 травня виконання обов’язків гендиректора покладено на Світлану Котляревську.

Читайте: Мінкульт звільнив Максима Остапенко з посади керівника Нацзаповідника «Києво-Печерська Лавра»

Раніше КВ повідомляла, що Асоціація українських музеїв закликає Президента України Володимира Зеленського втрутитися в ситуацію довкола Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” і Національного заповідника “Софія Київська”. Музейники висловили солідарність із колегами Нелею Куковальською та Максимом Остапенком та наголосили на необхідності подальших дій для захисту інтересів музейної галузі.

Читайте: Діячі культури та громадські активісти вимагають відставки міністра культури Миколи Точицького

Фото: Мінкульт

КиївВлада
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Парк чи паркан: балансування столиці між забудовою та збереженням природи у розслідуванні “КиївВлади”
Парк чи паркан: балансування столиці між забудовою та збереженням природи у розслідуванні “КиївВлади”
09:00 Зі зростанням міст збереження зелених зон стає дедалі гострішим викликом, і Київ – не виняток. Столична влада звітує про збільшення площ парків на…
Порушення і маніпуляції: аудитори КМДА розкритикували роботу Департаменту соціальної та ветеранської політики
Порушення і маніпуляції: аудитори КМДА розкритикували роботу Департаменту соціальної та ветеранської політики
09:00 Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА, який від кінця минулого року активно згадується в контексті пильної уваги з боку правоохоронців, продовжує “лихоманити”. Нещодавно…
Боротьба за поверховість: компанія із орбіти Івахіва-Пилипишина судиться за висотну забудову на столичному Печерську
Боротьба за поверховість: компанія із орбіти Івахіва-Пилипишина судиться за висотну забудову на столичному Печерську
09:00 Наразі в судах вирішується доля будівництва “громадської будівлі” на вул. Великій Васильківській, 139 в Печерському районі – в Центральному історичному ареалі. Орендар відповідної…
Banner
QlU7mDx4