Мінкульт закликають передати “Охматдиту” лікарню Києво-Печерської лаври

Мінкульт закликають передати “Охматдиту” лікарню Києво-Печерської лаври

Громадськість пропонує передати “Охматдиту”, чиї корпуси постраждали від російського обстрілу 8 липня, приміщення лікарні на території Києво-Печерської лаври.

Про це, як передає КВ, йдеться в дописі на Facebook – сторінці громадського діяча, правозахисника Дмитра Шерембея.

“На території Києво-Печерської Лаври є лікарня. Ця лікарня була побудована київськими меценатами в 1911 році. З 1918 року тут розміщувалася 1-а міська інфекційна лікарня, з 1949 – передана науково-дослідному інституту інфекційних хвороб., площею тисячі квадратний метрах. Раніше її приміщення використовували для лікування хворих на гепатит, СНІД і нейроінфекції як клініка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Академії меднаук”, – нагадав Шерембей.

Він додав, що у  2013 році за Януковича, унікальну клініку Інституту епідеміології та інфекційних захворювань вирішили закрити, щоб віддати приміщення Києво-Печерській лаврі. На той час ця клініка була єдина в Україні, де лікували нейроінфекції, також там працювало відділення для людей, що живуть з ВІЛ/СНІД. 

Тоді громадськість боролася аби у пацієнтів не відбирали лікарню з новітніми операційними, новим капітальним ремонтом, але влада віддала будівлю московському патріархату. Про боротьбу за лікарню навіть створили фільм.

Наразі будівлю повернули, і  Дмитро Шерембей закликав т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва ухвалити рішення та передати приміщення лікарні Лаври для дитячої лікарні «Охматдиту» 

Як він зазначив, приміщення лікарні Києво-Печерської лаври оснащено операційними, має великі складські приміщення та приміщення під лабораторії. 

“Закликаю т.в.о. Міністра культури прийняти рішення на користь діток з Охматдиту та наших військових, які щодня захищають нас, ризикуючи своїм життям!  Це дуже простий та стратегічний крок, який принесе багато користі, допомоги та підтримки”, – резюмував Шерембей.

Нагадаємо, 8 липня 2024 року росія ракетного удару по Києву,  зокрема ворожа ракета влучила в дитячу лікарню “Охматдит”.  Загинула лікарка Світланою Лукʼянчик та відвідувач медзакладу. На момент ворожої атаки в лікарні перебували 627 маленьких пацієнтів, понад 50 з них зазнали поранень. 465 пацієнтів, які потребували планового лікування, були обстежені та тимчасово виписані додому. 94 дитини були доставлені до інших лікарень Києва, з них восьмеро отримали поранення під час обстрілу. 

Читайте: В “Охматдит” розказали про наслідки обстрілу 8 липня

Фото: Facebook Дмитра Шерембея

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи
На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи
09:00 В столиці стартує довгоочікуваний ремонт на аварійному мосту Метро. Втім, поки що йдеться тільки про протиаварійні роботи, в рамках яких майже за 2…
Правоохоронці виявили можливу корупцію при закупівлях “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”
Правоохоронці виявили можливу корупцію при закупівлях “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”
09:00 Нацполіція вивчає чергову схему заволодіння бюджетними коштами, яка, ймовірно, мала місце при здійсненні закупівель комунальним підприємством (КП) “Київтеплоенерго”. Правоохоронці вважають, що з 2021…
Елітні бенефіціари та корупційні МУО: у Київраді готуються до поновлення оренди землі на вул. Лінійній, 17
Елітні бенефіціари та корупційні МУО: у Київраді готуються до поновлення оренди землі на вул. Лінійній, 17
11:00 Депутати столичної міськради повинні будуть невдовзі розглянути проєкт рішення щодо поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Лінійній, 17. Її орендарем до травня…
Banner
QlU7mDx4