Закупівельна агенція Міноборони «Державний оператор тилу» оголосила тендер на харчові продукти для Збройних Сил України, потрібні війську на II півріччя 2025 року. Закупівлі оголошені на постачання у всі регіони, окрім Києва та Київської області, де діє оновлена модель забезпечення.
Про це КВ дізналася з повідомлення Міністерства оборони України (МОУ) та оголошень (першого й другого) в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
“Очікувана вартість продуктів — 22,5 млрд гривень. Міноборони забезпечило виділення необхідного фінансового ресурсу для завчасного оголошення закупівель в системі Prozorro. Це дозволить організувати якісні послуги харчування у військах протягом другого півріччя цього року», — оголосив директор Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.
Закупівлі оголошені на постачання у всі регіони, окрім Києва та Київської області, де діє оновлена модель забезпечення.
Згідно тендерної документації, у нових договорах передбачено посилений контроль якості, зокрема, обов’язкові лабораторні дослідження солодковершкового масла та твердих сирів, що стали лідерами за кількістю скарг від військовослужбовців.
“Тепер продукція цих категорій не зможе потрапити до ЗСУ без офіційного протоколу від акредитованої лабораторії. Це дозволить зменшити кількість випадків постачання фальсифікату у військові частини. Нові договори також містять додаткові санкції для постачальників за непогоджені заміни товарів без коригування заявки військовими частинами. Ці зміни стали результатом системного аналізу результатів початку 2025 року, протягом якого ДОТ забезпечив стабільне виконання контрактів”, – сказано в релізі МОУ.
У військовому міністерстві також нагадують, що станом на травень 2025 року до війська
- відвантажено понад 160 млн кг продукції;
- доставлено понад 103 млн л питної води;
- здійснено близько 20 тис. рейсів автотранспорту;
- опрацьовано понад 30 тис. заявок від військових частин.
“Обов’язково враховуємо досвід попередніх періодів, проводимо консультації з ринком, розбудовуємо прозору систему процедур закупівель”, – запевняє директорка програми харчування ДОТ Галина Літош.
Тим часом, дивіться – на які цікаві публічні закупівлі в столиці й на Київщині КВ звернула увагу минулого тижня:
Читайте: Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
Фото: Армія Інформ
Олексій Ігнатьєв