Мобільна бригада медиків Київщини вакционувала релігійних лідерів України від коронавірусу

Мобільна бригада медиків Київщини вакционувала релігійних лідерів України від коронавірусу

16 березня 2021 року в київському Мистецькому арсеналі залишковими дозами вакцини AstraZeneca (Covishield) щепили декілька українських релігійних діячів. Вакцинували їх медики мобільної бригади Вишгородського району Київської області.

Про це KV стало відомо з повідомлення пресслужби Київської облдержадміністрації (КОДА).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Власним прикладом долучитися до вакцинації вірян закликали Верховний Архієпископ Києво-Галицький, Глава Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) Святослав (Шевчук) та Архімандрит Михайлівського Золотоверхого монастиря Лаврентій (Живчик) (Православна Церква України).

Крім того першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали представник Федерації єврейських громад в столиці України Леонід Барац, представник Іудейської громади руху Хабад Любавич в Україні Борис Стругацький та керівник Відділу з питань релігій Секретаріату Кабінету Міністрів України Андрій Юраш. Подію також відвідав Головний Рабин міста Києва Йонатан Бін’ямін Маркович.

“Немає жодних релігійних підстав, щоб відмовлятися від вакцинації”, – зазначив Блаженніший Святослав на брифінгу після щеплення. Він підкреслив, що отримав саме залишкову дозу вакцини, та подякував за таку можливість захиститися від COVID-19.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Глава УГКЦ також закликав українців слухати поради сімейних лікарів та перевіряти джерела інформації про коронавірусну хворобу.

Також він назвав три важливі принципи вакцинації: добровільність, доступність та безпечність.

Архімандрит Михайлівського Золотоверхого монастиря Лаврентій також вказав на те, що церква не заперечує вакцинацію.

“Церква не заперечує, а приймає вакцинацію, як один із способів, щоб подолати, або принаймні обмежити поширення цієї страшної хвороби”, – сказав Отець Лаврентій, додавши, що вакцинація теж може стати частиною Божого промислу.

В свою чергу, Головний Рабин міста Києва Маркович зазначив: “Господь послав нам вакцинацію. Господь послав нам ліки від хвороби. Обов’язково потрібно скористатися цим і бути здоровим”.

Він також наголосив, що в питаннях вакцинації треба дослухатися до спеціалістів.

Усі релігійні лідери висловили глибоку вдячність лікарям, які перебувають на передовій боротьби з коронавірусною хворобою.

Як відомо, 11 березня Міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав наказ №443, відповідно до якого на першому етапі вакцинації залишковими дозами вакцини можна щепити пріоритетні групи ризику з наступного етапу. Якщо вакцинувати представників визначених груп із другого етапу неможливо, для популяризації вакцинації рекомендується залучати публічних та громадських діячів, зокрема лідерів і представників релігійних організацій.

Кожен флакон AstraZeneca (Covishield) містить 10 доз вакцини. Відкритий флакон можна використати лише протягом 6 годин. Якщо всю вакцину з відкритого флакону не використали в цей термін, залишкові дози мають утилізувати.

Нагадаємо, що вакцина AstraZeneca (Covishield), якою щеплюють в Україні схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз, Канада та Індія. В Україні вакцину зареєстрували 22 лютого 2021 року.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Дізнайтеся більше про імунізацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Запишіться в чергу на вакцинацію на сайті чи у мобільному додатку “Дія”, або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Читайте: Проти COVID-19 вакцинувались заступники голови Київської ОДА

Фото: armyinform.com.ua

КиевVласть

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4