Завтра, у День св. Миколая, 6 грудня, в костелі св. Миколая в Києві (вул. Велика Васильківська, 75), відбудеться урочисте внесення мощей св. Йоана Павла ІІ, 264-го Папи Римського. Також завтра в костелі відбудеться виставка картин київської художниці Світлани Севостьянчик “Сила вистояти”.
Про це KВ повідомив настоятель парафії св. Миколая отець Павло Вишковський ОМІ.
“Цього року ми вперше всією Україною будемо святкувати день св. Миколая 6 грудня. Нехай це буде свято єдності і любові… Початок повномасштабної війни примирив нас всіх і об’єднав. Ми стояли разом. Католики і православні. Віруючі і невіруючі. Українці та громадяни інших країн”, – говорить отець Павло Вишковський ОМІ.
Він вкотре нагадав, що мінкульт досі не повернув парафії храм, попри те, що вже два роки обіцяє це зробити. “Більше 30 років католики намагаються достукатись до Мінкульту, аби той передав будівлю католикам, які готові взятись за її реставрацію”, – наголосив панотче.
А через жахливу пожежу, що сталася в костелі восени 2021 року, єдиний київський неоготичний храм роботи архітектора Городецького, розпадається просто на очах. Навіть міністр культури Польщі вже висловив занепокоєння з цього приводу.
Вичерпавши всі способи, громада храму зареєструвала петицію на сайті Уряду про передачу костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді Римо-католицької церкви.
“Ми віримо, що спільними зусиллями, ми зможемо не тільки набрати необхідні голоси для розгляду петиції, а Кабмін, Мінкульт нарешті дотримають своїх обіцянок, і готична перлина Києва та України буде врятована і принесе радість і надію ще не одному поколінню українців”, – зазначає отець Павло.
Також на честь свята буде представлена виставка картин київської художниці Світлани Севостьянчик “Сила вистояти”, офіційне відкриття якої розпочнеться о 17:30. У її творчості з’явився новий напрямок – сучасна історія і образи біблейських персонажів, які вже посіли свої місця у декількох храмах України та світу.
“Завдяки її роботам наш костел, як витвір українського мистецтва…, як місце служіння українському народу…, як простір української культури…допоможе світу відчути, що Україна – унікальна країна. Світлана у просторі своїх чисельних робіт надає нам СИЛУ ВИСТОЯТИ і запалює СВІТЛО І ВІРУ в нашу НЕЗЛАМНІСТЬ і ПЕРЕМОГУ…”, – описує творчість художниці Олена Красна, заслужений працівник освіти, авторка книги “Вакансія. Дитина. Вакансія”.
Зазначимо, що св. Миколай жив в 3 столітті, ймовірно, в місті Патара, на території сучасної Туреччини. Був єдиною дитиною багатих батьків. Після того як його батько помер, Миколай отримав спадок і виріш роздавати його нужденним. За переказами, він робив це таємно. Звідси і образ Миколая, який приносить подарунки вночі і таємно кладе їх під подушку чемним дітям.
Фото: колаж KВ