Київською міською прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно 3 осіб. Учасникам групи інкримінують незаконний видобуток торфу на території Бучанського району. Розмір екологічного збитку, за даними правоохоронців, становить понад 1,6 млн гривень. Київською ОВА заявлено позов до обвинувачених щодо відшкодування втрат.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.
“Згідно з матеріалами слідства, організатор групи, будучи обізнаним про наявність родовища торфу на земельних ділянках, розташованих на території Бучанського району Київщини, розробив план видобутку корисної копалини для продажу на території України та за кордоном через підконтрольне підприємство”, – повідомили у пресслужбі.
Зазначається, що оформивши право землекористування на ділянку, чоловік розпочав незаконний видобуток торфу без оформлення спеціального дозволу.
До цих робіт він також долучив двох довірених осіб. Чоловіки здійснювали видобуток торфу та у період з травня по вересень 2022 року отримували виручку від його продажу.
Київською міською прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно трьох учасників організованої групи, які займались незаконним видобутком корисної копалини загальнодержавного значення на території Київської області (ч. 4 ст. 240 КК України).
Розмір екологічного збитку становить понад 1,6 млн гривень. Київською обласною військовою адміністрацією (КОВА) заявлено позов до обвинувачених щодо відшкодування екологічного збитку, спричиненого державі.
Нагадаємо, у Київській області правоохоронці підозрюють керівника приватного підприємства у завданні збитків державі на 3,5 млн гривень. За даними поліції, очолюване бізнесменом підприємство тривалий час видобувало воду без спеціального дозволу на користування надрами.
Фото: Київська міська прокуратура