Влада Київщини планує збудувати 10 сортувальних комплексів. Окрім цього будуть зведені 13 сортувально-перевантажувальних станцій.
Про це KV стало відомо із рішення “Про затвердження Схеми планування території Київської області”, яке було прийнято на сесії Київоблради 9 вересня 2021 року.
Всього буде зведено двадцять три сміттєсортувальних комплекси та станцій.
Комплекси із сортування сміття розташовуватимуться на території Баришівського, Бориспільського, Броварського, Вишгородського, Києво-Святошинського, Макарівського та Обухівського районів, а також на території міст Біла Церква та Кагарлик та смт Бородянка. Усі комплекси, окрім кагарлицького, будуть енергоавтономними (матимуть енергоблоки для вироблення електричної та теплової енергії).
Також влада Київської області планує побудувати тринадцять сортувально-перевантажувальних станцій. Вони перебуватимуть на території Поліського району, міст Березань, Узин, Богуслав, Ржищів, Переяслав, Сквира, Тараща, Фастів, смт Володарка, Згурівка, Іванків, та села Райківщина.
Згідно із додатком до рішення, “Схема планування територій Київської області” – проєкт, розроблений ДП “Укрндпіцивільбуд” на замовлення департаменту містобудування та архітектури КОДА. Метою проєкту є розроблення планувальної організації території, спрямованої на забезпечення сприятливих умов проживання населення, раціонального використання водних ресурсів, розвитку галузей господарського комплексу, вдосконалення інженерно-транспортної інфраструктури, охорони навколишнього середовища та культурної спадщини, забезпечення цивільного захисту населення і територій.
Читайте: Київщина крокує в майбутнє: полігони, сміттєпереробні заводи та поводження зі сміттям
Нагадаємо, як писала KV, при будівництві сміттєпереробного комплексу можливе будівництво енергоефективного сортувально-переробного комплексу, на якому приймається роздільно зібрана вторинна сировина та всі інші види відходів, а також відновлюване паливо RDF. Доцільність будівництва таких комплексів визначається значними обсягами сміття, що утворюється, та близькістю споживачів теплової енергії.
В першу чергу для будівництва розглядатимуться міста, наближені до Києва, та міста з населенням понад 100 тис. осіб (Обухів, Бориспіль, Бровари, Біла Церква, Вишгород).
Фото: waste.bei.org.ua