У Києві в неділю, 18 лютого, рідні захисників “Азовсталі” та небайдужі громадяни зібрались на Майдані Незалежності, щоб провести чергову акцію-нагадування про долю військовополонених Маріупольського гарнізону. Люди тримали плакати з гаслами на підтримку полонених та з вимогами звільнення українських бійців з ув’язнення в рф.
Про це KВ дізналася з допису на Facebook – сторінці Асоціації родин захисників “Азовсталі” та інформації видання “Суспільне”.
“Продовжується проведення щотижневих акцій, на які активісти та рідні полонених приходять, щоб нагадати про те, що українські військові, захисники Маріуполя досі перебувають в неволі”, – йдеться в дописі Асоціації родин захисників “Азовсталі”.
Зазначається, що цими вихідними акції нагадування про мужніх героїв пройшли у п’ятнадцяти містах України.
У столиці на акцію на Майдані прийшли дружини, знайомі, рідні полонених та небайдужі кияни.
Одна із учасниць акції розповіла кореспондентці Суспільного, що 20 лютого буде 21 місяць, як її чоловік знаходиться у полоні. Він — захисник Маріуполя, зокрема захисник “Азовсталі”.
“20 травня 2022 року він вийшов у полон. Їм обіцяли гарантії збереження життя і що вони через 3-4 місяці повернуться, але на жаль вони ще й досі там”, — наводить видання слова жінки.
Ще одна учасниця акції чекає із полону свого єдиного сина. За словами жінки, 6 травня минулого року звільнили синового побратима, який розповів, що не бачив його, але чув голос. Зараз вона не знає, де син і в якому він стані.
Нагадаємо, 4 лютого 2024 року родини військовополонених Маріупольського гарнізону поновили акції протесту, які деякий час не проводили, аби привернути увагу до того, що довгий час не відбувалося обмінів захисників Маріуполя та “Азовсталі” з російського полону.
Читайте: “Не мовчи! Полон вбиває!”: У Києві провели акцію на підтримку військовополонених з “Азовсталі”
Як інформувала KВ, 8 лютого в Україні відбувся третій з початку року обмін полоненими. Додому з російського полону повернулися 100 людей, 84 з них захищали Маріуполь. Водночас родин українських військовополонених вирішили проводити мирні акції кожних вихідних. Так, 11 лютого близько пів тисячі людей вийшли з плакатами – нагадуваннями на вулицю Олени Теліги, поблизу станції метро “Дорогожичі”.
Фото: Суспільне