У Вашингтоні в четвер, 11 липня, на завершення 75-го саміту НАТО більше 20 країн, а також Європейський союз підписали Український договір (Ukraine Compact). Учасники Договору зобов’язалися забезпечувати Україну зброєю, а також підтримати у разі нового нападу росії після закінчення війни.
Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні агенції “Інтерфакс-Україна”.
Як зазначили у повідомленні, на саміті НАТО у Вашингтоні Президент США Джо Байден оголосив про схвалення країнами, що підписали двосторонні безпекові угоди з Україною, Українського договору (Ukraine Compact), який об’єднає держави “в єдину, скоординовану та всеосяжну архітектуру для підтримки Києва”.
“Тепер, рік потому, понад 20 країн, а також Європейський Союз завершили переговори і підписали ці угоди. І ще більше країн завершують роботу над ними в даний момент. Цей Compact об’єднує всі ці країни в єдину, скоординовану і всеосяжну архітектуру для підтримки України не тільки зараз, а й на роки вперед”, – сказав Джо Байден.
Президент США зазначив, що в довгостроковій перспективі, після того, як війна рф проти України закінчиться, “якщо путін знову спробує це зробити, всі країни, які схвалили договір, зобов’язалися підтримувати Україну, так само як ми підтримуємо її зараз”.
“Ми робимо ще один важливий крок у нашій колективній підтримці України. Ми називаємо це Ukraine Compact”, – заявив він.
Також Байден наголосив, у короткостроковій перспективі США та партнери продовжать постачати Україні зброю, боєприпаси та навчання, необхідні для відбиття російських військ, а в середньостроковій перспективі – допоможуть створити майбутні сили, що матимуть достатню міць і можливості як для захисту України, так і для стримування подальшої агресії.
Нагадаємо, у Вашингтоні пройшов ювілейний, з нагоди 75-річчя заснування НАТО, саміт. На ньому лідери Північноатлантичного альянсу погодилися на те, що держави-члени мають надавати тривалу безпекову допомогу збройним силам України. Альянс ухвалив рішення, в якому взяв, зокрема, зобов’язання щодо суми допомоги Україні на 2025 рік. Йдеться про 40 млрд євро.
Читайте: Україна і США підписали 10-річну безпекову угоду
Фото: Getty Images/Kevin Dietsch
КиївВладаОлександр Попов