Антикорупційні органи у четвер, 7 вересня 2023 року, оголосили про підозру колишньому кінцевому бенефіціарному власнику “ПриватБанку” Ігорю Коломойському та ще 5 експрацівникам установи. Мова йде про справу заволодіння понад 9,2 млрд гривень коштів банку.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та інформації Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“Слідство встановило, що у січні-березні 2015 року кінцевий бенефіціар банку, на той момент Голова Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив план заволодіння коштами ПАТ КБ “ПриватБанк” з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку. Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю”, – йдеться в повідомленні.
Надалі частину суми у розмірі понад 446 млн гривень з метою легалізації фігуранти перерахували на рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб, а згодом – на рахунки ще двох. Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок кінцевого бенефіціара ПАТ КБ “ПриватБанк”. Ними він розпорядився на власний розсуд – вніс до статутного капіталу “ПриватБанку” на виконання вимог НБУ.
Зазначається, що серед підозрюваних:
-
колишній кінцевий бенефіціарний власник ПАТ КБ “ПриватБанк”, організатор групи;
-
колишній Голова Правління ПАТ КБ “ПриватБанк”;
-
заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ “ПриватБанк”;
-
заступник Голови Правління ПАТ КБ “ПриватБанк” – директор казначейства;
-
начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПАТ КБ “ПриватБанк”;
-
заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ “ПриватБанк”.
Згідно з повідомленням САП, дії усіх викритих осіб кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ст. 191, 209, 366 КК України, в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми. Досудове розслідування триває.
Як інформувала KВ, 6 вересня 2023 року прокурор САП скерував до суду обвинувальний акт стосовно топменеджерів “Приватбанку”. Колишніх голову правління “ПАТ КБ “Приватбанк”, його першого заступника, заступника, а також трьох керівників департаментів судитимуть за підробку документів, махінації з грошима та розкрадання перед націоналізацією банку.
Читайте: САП скерувала до суду справу стосовно колишніх топменеджерів “Приватбанку”
Нагадаємо, 2 вересня, за матеріалами СБУ та БЕБ Ігор Коломойський отримав підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Олігарху інкримінують виведення за кордон через підконтрольні банківські установи 570 млн гривень.
Читайте: Коломойському оголосили підозру у шахрайстві та відмиванні грошей
У той же день Шевченківський районний суд столиці обрав запобіжний захід Ігорю Коломойському. Олігарху визначено тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі понад 500 млн гривень. Захист заявив, що Коломойський не буде вносити заставу та подаватиме апеляцію.
Читайте: Суд обрав запобіжний захід Коломойському, захист вносити заставу не планує, – ЗМІ
Фото: НАБУ