Настоятель храму-близнюка Св. Миколая у Відні обіцяє підтримку католикам у Києві

Настоятель храму-близнюка Св. Миколая у Відні обіцяє підтримку католикам у Києві

Настоятель Костелу Святого Миколая, Отець Павло Вишковський ОМІ відвідав храм Вотівкірхе у Відні та зустрівся з настоятелем храму о. Йозеф Фаруггіа, який дуже здивувався, що Міністерство культури та інформаційної політики України досі не повернуло вірянам київський костел.

Про це KВ стало відомо з повідомлення на офіційному сайті римо-католицької церкви в Україні.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Храм Вотівкірхе, неоготична святиня стала взірцем для київського храму святого Миколая, збудованого архітектором Городецьким на 30 років пізніше. Проте не тільки зовнішнім виглядом подібні ці два храми. Віденська святиня, як і київський костел, пережила важкі часи, зокрема під час Другої світової війни вона була сильно знищена бомбардуваннями”, – поділився враженнями Отець Павло Вишковський ОМІ.

О. Йозеф Фаруггіа понад 36 років є настоятелем храму Вотівкірхе у Відні. Протягом усього часу настоятельства о. Йозеф займається реставрацією свого храму, яка коштувала майже 38 млн євро, які виділила держава, місто та дієцезія.

Настоятель храму-близнюка Св. Миколая у Відні обіцяє підтримку католикам у Києві

Костел Вотівкірхе

“Я дуже здивований, що київський костел св. Миколая досі не повернули вірянам. Вважаю, що повернення костелу парафії є першочерговим завданням, і лише після цього потрібно набратися терпеливості й крок за кроком, рік за роком відбудовувати святиню”, – наголосив отець Юзеф.

Отець Юзеф від імені своєї парафії надав київським парафіянам Сертифікат дружби, запевняючи про духовну, молитовну та будь-яку іншу допомогу та підтримку, зокрема у відновленні храму.

“Ми дивимося у майбутнє з непереможною надією і сподіваємося, що храм святого Миколая врешті-решт повернуть, і він прикрашатиме Київ, так само як Вотівкірхе прикрашає Відень. Амінь” – з надією підсумував Павло Вишковський.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Нагадаємо, київський костел Святого Миколая на вул. Велика Васильківська, 75, було пошкоджено внаслідок пожежі, що виникла у ніч на 3 вересня 2021 року. В результаті було сильно пошкоджено внутрішнє оздоблення, старовинну люстру та знищено унікальний орган. Протиаварійні роботи завершились  31 січня 2022 року.


Згодом повідомлялося, що 1 червня 2022 року столичний Костел Святого Миколая буде передано у постійне користування римо-католицькій громаді. У травні костел відвідав Секретар у справах стосунків Апостольського Престолу з державами.


Проте Мінкульт, який мав передати костел парафії, досі цього не зробив. І наразі обіцяє зробити це до кінця 2023 року.


Тим часом, костел продовжує руйнуватись, і ситуація для унікального архітектурного пам’ятнику роботи Владислава Городецького дуже швидко стає катастрофічною та кричущою.


Детальніше: Настоятель костелу Св. Миколая отець Павло: “Ікона Божої Матері, якій 120 років, не постраждала під час пожежі, хоча з її зворотної сторони були залишки сплаву від металевих труб органу”

Фото: надане парафією київського костелу св. Миколая

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4