Новий податок на землю поставить селян на межу виживання, – свободівець Кошель

Новий податок на землю поставить селян на межу виживання, – свободівець Кошель

Новий законопроєкт № 3131, що встановлює мінімальний податок на землю, поставить хрест на обіцянках влади не примушувати жодним чином дрібних власників земель розпродавати свої ділянки. Якщо новелла буде проголосована Верховною Радою, власник стандартного паю в чотири гектари платитиме шість тисяч гривень нового податку.

Про це KV стало відомо з публікації депутата Білоцерківської міської ради від фракції “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” Вадима Кошеля.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За його словами, законопроєкт “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції” зобов’яже власників земельних паїв сплачувати додатковий податок, тим самим змушуючи людей продавати землю. Це при тому, що депутати з партії “Слуги народу” обіцяли, що ніщо не змушуватиме людей до продажу своїх земель.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Новий податок на землю поставить селян на межу виживання, – свободівець Кошель

“Пам’ятаєте, коли “Свобода” протестувала проти ухвалення закону про “ринок землі”? Серед аргументів його лобістів був і такий: “Ніхто нікого продавати свою землю не змушує, не хочеш — не продавай”. 

А тепер погляньте на законопроект нардепів від фракції “Слуга народу” №3131, який вже підтриманий податковим комітетом і внесений до порядку денного сесії. Цей законопроект пропонує запровадження мінімальної податкової сплати з кожного гектара землі сільгосппризначення, незалежно від того, скільки заробив власник землі. На практиці це означатиме, що власник паю буде змушений платити приблизно по півтори тисячі гривень в рік за кожен гектар. Просто так, незалежно від того, що він на землі вирощує. Тобто власник стандартного паю в чотири гектари платитиме шість тисяч гривень нового податку.

А тепер давайте подумаємо, до чого це призведе? Очевидно — до масового продажу своєї землі селянами, які не захочуть і не зможуть платити цей податок. Не захочеш продавати і з останніх сил будеш платити податок — “слуги народу” у майбутньому можуть його підвищити, щоб продав уже напевне. Це і є політика обезземелення дрібних власників на користь латифундистів. А тепер згадайте ще раз усю брехню, яку вам розповідали про “розвиток дрібного фермерства”.

Зазначимо, законопроєкт № 3131 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції” зареєстровано у ВР 27 лютого 2020 року. У червні податковий комітет ВР рекомендував прийняття законопроєкту в першому читанні. 16 червня документ включили до порядку денного Ради. 

За даними Держгеокадастру, близько 7 млн українців мають земельні паї – у середньому близько чотирьох га кожен. 4,7 млн власників паїв є одноосібниками – тобто обробляють свої паї самостійно. Решта паїв здаються в оренду великим агрофірмам чи холдингам.

Читайте: Степан Кузьмич: “Позиція “Свободи” – єдиним і ефективним покупцем землі має стати держава”

Фото: відкриті джерела

КиевVласть

Автор:
Владислав Григор’єв, Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4