Перша в Україні фабрика-кухня в Бучі розширює перелік доставок в навчальні заклади громад (фото)

Перша в Україні фабрика-кухня в Бучі розширює перелік доставок в навчальні заклади громад (фото)

Перша в Україні фабрика-кухня в “ГотуЇмо” в Бучі вже три тижні доставляє харчування у три школи. З першого квітня перелік закладів розширюється. Загалом на Київщині безкоштовне гаряче харчування отримують понад 122,5 тисячі учнів. Забезпечено харчування 100% учнів пільгових категорій, у 29 територіальних громадах у 1-4 класах учні харчуються безкоштовно або у співфінансуванні з місцевим бюджетом. 

Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні начальника Київської ОВА (ОДА) Руслана Кравченка.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зауважив Руслан Кравченко, проєкт фабрики – кухні вдалося реалізувати завдяки американському бізнесмену і філантропу Говарду Баффету.

“За участі ініціаторки реформи шкільного харчування – першої леді Олени Зеленської, послів США, Канади, Фінляндії, Італії, Норвегії, Естонії, представників низки інших посольств та міжнародних організацій, міністерств та відомств в Бучі провели велику партнерську зустріч”, – повідомив начальник КОВА.

Він зауважив, що досвід Київщини поширюватиметься на інші регіони, щоб діти всіх областей без винятку могли щоденно отримувати гаряче харчування. Попри війну реформу реалізовують не лише в школах, а і в дитсадках.

“Щодня збільшуємо кількість її прихильників. Але зміни потребують підтримки. Тому розширюємо коло міжнародних партнерів”, – додав Кравченко.

Зазначається, що на Київщині безкоштовне гаряче харчування отримують понад 122,5 тисячі учнів і їх кількість зростає. Забезпечено харчування 100% учнів пільгових категорій. У 29 територіальних громадах у 1-4 класах всі учні харчуються безкоштовно або у співфінансуванні з місцевим бюджетом. 

Крім того, було укладено договір зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН. ВПП вже перерахувала понад 14 млн грн 41 громаді Київщини. Це дозволить забезпечити часткове відшкодування витрат на щоденні гарячі страви для учнів 1-4 класів у 111 школах області. Загалом програма охоплює понад 25 тис. дітей Київщини.

Також громади обрали різні форми організації харчування:

  • 484 школи – забезпечують харчування персоналом, що перебуває в штаті закладів освіти.

  • 95 шкіл – отримують послуги аутсорсингу від підприємств громадського харчування

  • 54 школи – користуються доставкою готової продукції

  • 12 закладів –  працюють як “опорна кухня” та доставляють готові страви до інших закладів освіти.

Як зазначив Руслан Кравченко, до кінця цього року року планується створити ще 25 “опорних кухонь”. Крім того, в Київській області створили 3 Кулінарних хаби, до кінця цього року завершиться навчання 100% працівників шкільних харчоблоків та 30% працівників харчоблоків дитячих садків.

Продовжується модернізація обладнання харчоблоків у 34 закладах освіти.

Нагадаємо, 11 березня 2024 року “ГотуЇмо” – перша в Україні фабрика-кухня в Бучі, почала доставку харчування у три школи. Півтори тисячі порцій було відправлено в Бучанський ліцей №9, де тепер знаходиться опорна кухня. Звідти обіди розподілили також у школи №1 і №2.

Читайте: Руслан Кравченко: Фабрика-кухня в Бучі почала доставку харчування у три перші школи громади (відео)

Фото:  Facebook Руслана Кравченка

КиївВлада

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4