В Офісі генпрокурора почали розслідування за фактом вбивства 4 полонених бійців НГУ поблизу Селидового. Черговий воєнний злочин окупаційні війська скоїли на початку жовтня цього року.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора.
Зазначається, що 6 жовтня 2024 року четверо військових Національної Гвардії України виконували службово-бойові завдання на позиціях в районі Селидового.
“Близько 13:00 окупаційні війська розпочали штурм укріплень, під час якого захопили наших захисників у полон. У подальшому представники зс рф записали допит поранених беззбройних нацгвардійців на відео”, – йдеться в дописі.
Наступного дня Сили оборони повернули втрачені позиції та у ході проведення пошукових заходів виявили тіла вбитих українських військовослужбовців.
“Вбивство військовополонених є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікується як тяжкий міжнародний злочин”, – наголосили прокурори.
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
Нагадаємо, у лютому цього року було розпочато розслідування за фактами розстрілів українських військовополонених в Авдіївці та Веселому. У червні ГУР ідентифікувало російських воєнних злочинців, причетних до вбивства чотирьох українських військовополонених у районі населеного пункту Роботине Запорізької області в травні 2024 року. У серпні в Офісі Генпрокурора почали перевірку інформації про вбивство та розчленування росіянами українського військового. У жовтні прокурори повідомили про наймасовіший відомий випадок страти українських військових – 16 полонених на Покровському напрямку. Також у жовтні в ЗМІ з’явилася інформація, що російські війська 10 жовтня розстріляли дев’ятьох українських військовополонених поблизу населеного пункту Зелений шлях на Курщині.
Читайте: Омбудсман звернувся до ООН та МКЧХ через розстріл росіянами 9 українських полонених на Курщині
Фото: відкриті джерела
КиївВладаОлександр Попов