Правоохоронці затримали шахраїв, які від імені влади “зібрали” понад 3 млн гривень для військових

Правоохоронці затримали шахраїв, які від імені влади “зібрали” понад 3 млн гривень для військових

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) викрили діяльність групи, учасники якої видурювали гроші з бізнесменів. Шахраї надсилали листи-прохання підтримати ЗСУ за підписами нібито представників влади. Залежно від можливостей, підприємці перераховували спритникам від 10 до 100 тис. гривень. 

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, ліквідували схему в ході серії спецоперацій СБУ і Нацполіції у Києві, Дніпрі та на Херсонщині 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Як встановило слідство, злочинну схему організував громадянин однієї з країн Центральної Азії, який наразі перебуває на тимчасово окупованій частині Луганщини”, – йдеться в повідомленні.

Ще дев’ять спільників долучилися зі столичного регіону і півдня України. Використовуючи власні зв’язки, вони підшукували представників компаній, які працюють в умовах воєнного стану, і встановлювали контактні дані їхніх керівників.

Надалі шахраї надсилали фейкові листи від імені голів обласних, міських та районних військових адміністрацій. У них зловмисники просили перерахувати на ЗСУ від 20 до 100 тис. гривень. Сума залежала від оборотів підприємства.

Отримані кошти ділки переказували на власні банківські реквізити або знімали у банкоматах у різних регіонах України. Під час обшуків за адресами проживання фігурантів виявлено чорнові записи та мобільні телефони. Також вилучено десятки банківських карток, через які зловмисники знімали отримані злочинним шляхом гроші.

Наразі затримано 5-х учасників схеми. Вживаються комплексні заходи для притягнення до відповідальності інших шахраїв та організатора оборудки, який переховується на тимчасово окупованій частині сходу України.

Усім десятьом фігурантам повідомлено про підозру за статтями ч. 1, 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 4 ст. 28 та ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене злочинною організацією) КК України.

Вирішується питання щодо обрання затриманим міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, у столиці правоохоронці викрили псевдоволонтерів, які ошукали громадян України під виглядом діяльності благодійного фонду. Гроші збиралися нібито для лікування хворих дітей та придбання амуніції для військових ЗСУ. Від дій зловмисників постраждало близько 80 осіб.

Читайте: На Київщині засновника благодійного фонду зі спільниками підозрюють у продажі гумдопомоги на 800 тисяч гривень

Фото: СБУ

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4