Президента закликають ветувати закон про систему громадського здоров’я

Президента закликають ветувати закон про систему громадського здоров’я

Ветувати прийнятий Верховною Радою (ВР) у другому читанні та в цілому законопроект про систему громадського здоров’я як “антиукраїнський, антиконституційний, антинародний та антидержавний” закликає президента Володимира Зеленського електронна петиція. В ній стверджується, що проект закону суперечить Конституції та унеможливлює виконання державою конституційного обов’язку забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя. Наразі президент ще не підписав прийнятий парламентом закон, а петиція не набрала необхідної кількості голосів для обов’язкового розгляду в Офісі президента. 

Про це KВ стало відомо з електронної петиції №22/156470-еп, розміщеної і відкритої до підписання на сайті президента Володимира Зеленського.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Задекларована мета прийняття законопроєкту №4142 “Про систему громадського здоров’я”, на думку автора петиції Олексія Галімського, “не відповідає змісту цього проєкту”, а сам документ “має повністю хибну концепцію”, “суперечить Конституції України, унеможливлює виконання державою конституційного обов’язку забезпечення  санітарного та епідемічного благополуччя”.

На думку противників законопроекту, “Основні існуючі проблеми нормативного регулювання захисту населення від інфекційних хвороб можливо вирішити оперативно шляхом прийняття підзаконних актів”. 

Верховна Рада, утім, прийняла згаданий законопроект у другому читанні та в цілому 6 вересня 2022 року (для прийняття ледь виставило голосів: 228 “за” при 226 необхідних). 

Документ переданий на підпис президента.

Автори петиції, натомість, закликають Володимира Зеленського не підписувати закон, а повернути його в Раду зі своїми пропозиціями (“накласти вето”). На те, щоб або підписати закон або ветувати його у Зеленського є два тижні з 12 вересня, коли документ було направлено на підпис президента.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Автора петиції, зокрема, пише, що законопроект передбачає існування мережі центрів контролю та профілактики хвороб центрального органу виконавчої влади (ЦОВВ), що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я. За текстом законопроєкту ці центри “є юридичними особами будь-якої організаційно-правової форми”, а на керівників таких центрів “покладається виконання повноважень головного державного санітарного лікаря відповідної адміністративно-територіальної одиниці”.

“Цим фактично передбачається створення територіальних підрозділів Міністерства охорони здоров’я, представлених однією особою, правовий статус якої не визначений, і яка водночас є керівником господарюючого суб’єкта (центру контролю за захворюваннями області). Вказаним посадовим особам надається право надавати “обов’язкові до виконання доручення територіальним органам центральних органів виконавчої влади”, чим порушується принцип єдиночальності у роботі ЦОВВ, який передбачений Законом України “Про центральні органи виконавчої влади”, – сказано в петиції.

Крім цього, “законопроєкт № 4142 делегітимізує діяльність Держпродспоживслужби в сфері санітарно-епідеміологічного благополуччя, повністю виводячі таку поза правове поле та позбавляючи її будь-яких адміністративних повноважень у цій сфері через скасування Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, що створює потенційну небезпеку для продовольчої безпеки держави та ризики обмеження експорту сільгосппродукції до ЄС”.

Скасування відомчого санітарно-епідеміологічного нагляду, веде далі автор петиції, “негативно вплине на санітарно-епідеміологічне благополуччя в структурах Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби, Національної поліції, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної служби надзвичайних ситуацій, та відповідно негативно вплине на їх боєздатність, чим в умовах збройної агресії російської федерації створює пряму загрозу для національної безпеки та обороноздатності України”.

А скасування відомчого санітарно-епідеміологічного нагляду в системі Державного управління справами “створює пряму загрозу для здоров’я вищих посадовців держави, зокрема Президента України”.

Також в петиції нарікають, що законопроєкт “вводить у правове поле та/або змінює велику кількість визначень та термінів. Проте значна частина нових визначень є викривленими, не відповідає усталеній термінології, частково або повністю не відповідає змістові відповідних понять і явищ, практиці їх застосування та змістового наповнення в Україні, а також суперечать визначенням відповідних термінів, що містяться в інших чинних законах та вітчизняних наукових виданнях”, і при цьому на загал документ “має переважно декларативний характер” (“Більшість його норм не є нормами прямої дії”).

Читайте: Київська область повністю проінспектована на предмет спалаху інфекційних хвороб – головний санітарний лікар

Згаданий законопроект визначає правові, організаційні, економічні та соціальні засади функціонування системи громадського здоров’я в Україні, зокрема:

  • вводить на законодавчому рівні поняття “громадське здоров’я” як сферу знань та організовану діяльність суб’єктів у системі громадського здоров’я щодо зміцнення здоров’я, запобігання хворобам та збільшення тривалості життя;

  • визначає суб’єктів правовідносин у системі громадського здоров’я;

  • визначає і розмежовує повноваження Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в системі громадського здоров’я.

Документ передбачає створення Координаційної ради з питань громадського здоров’я як постійного консультативно-дорадчого органу Міністерства охорони здоров’я України щодо питань громадського здоров’я.

Читайте: У кожній області створено мобільні бригади для хімічного, радіаційного та біологічного моніторингу, – МОЗ

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4