Депутат Київради від “Слуги народу” Владислав Трубіцин, якого звинувачують в організації корупційної схеми ті отриманні хабара, 13 травня втік з України. Через це Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) має намір оголосити його в міжнародний розшук.
Про це KВ стало відомо з новини Censor.NET.
У відповіді САП на запит журналістки та членкині Громадської антикорупційної ради при Міноборони Тетяни Ніколаєнко сказано, що Владислав Трубіцин, обвинувачений в отриманні неправомірної вигоди в розмірі 1,39 млн гривень, не отримував від САП дозвіл для перетину державного кордону.
Водночас, відповідно до інформації з Державної прикордонної служби України, депутат Київради перетнув державний кордон 13 травня, сказано у відповіді.
“Зважаючи на це, прокурором САП найближчим часом у суді буде ініційоване питання щодо оголошення обвинуваченого у міжнародний розшук”, – сказано у відповіді.
Зазначимо, що 12 травня Владислав Трубіцин ще головував на засіданні комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.
КВ із посиланням на політичного експерта Олексія Голобуцького повідомила про втечу Владислава Трубіцина 17 травня. Саме 17 травня депутат Київради від “Слуги народу” не з’явився на чергове засідання Вищого антикорупційного суду (ВАКС), після чого не з’явився на засідання Київради.
Нагадаємо, що САП звинувачує Владислава Трубіцина та ще п’ятьох осіб в організації корупційної схеми: за хабарі учасники кримінального провадження нібито надавали дозволи на розміщення мобільних точок торгівлі в семи районах Києва. За матеріалами справи, корупційну схему курував заступник керівника Офісу президента Олег Татаров.
Згідно минулорічного рішення ВАКС Трубіцин вийшов з СІЗО під заставу 14,88 млн гривень.
Крім Трубіцина підозрюваними є:
-
Аман Моламов – директор КП “Міський магазин”, який нібито надавав вказівки щодо організації та проведення тендерів щодо оренди точок торгівлі у Києві;
-
Олексій Непряхін – заступник директора КП “Міський магазин”, який нібито безпосередньо організовував відповідні торги і забезпечував відсутність на них конкуренції;
-
Дмитро Ковальчук – директор КП “Київська спадщина”, через якого нібито передавали першу частину хабаря у 130 тис. гривень;
-
Ілля Ліф – неофіційний помічник Трубіцина, через якого нібито здійснювалася передача другої частини неправомірної вигоди 1,26 млн гривень;
-
Артем Белінський – офіційний помічник Трубіцина, який нібито налагоджував комунікації викривача Андрія Максименка з Іллею Ліфом, коли вони визначали загальні параметри всієї схеми.
Владислава Трубіцина було виключено зі складу фракції “Слуги народу” в Київраді тільки 25 травня ц.р. Всього за місяць до цього Трубіцин звинувачував у корупції голову фракції “УДАР” Дмитра Білоцерковця.
Читайте: Корупція як компетенція: НАБУ завершило слідство у скандальній справі Трубіцина-Моламова
Фото: Facebook Владислава Трубіцина