Сьогодні будівельники живуть під величезним пресом, – девелопер Ніконов

Сьогодні будівельники живуть під величезним пресом, - девелопер Ніконов

Для підтримки розвитку будівельної сфери необхідні законодавчі ініціативи, що обмежать вплив силових органів на будівельників та нададуть більше захисту. 

Про це, як передає KВ, заявив в інтерв’ю виданню “Телеграф” відомий столичний девелопер і засновник компанії KAN Development Ігор Ніконов. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Сьогодні усі підприємці, не лише будівельники, живуть під величезним пресом “боротьби з корупцією”. Але постає питання, яке відношення до корупції має бізнес?! Є корупція? Тож боріться з нею! У нашій сфері, наприклад, претензії до влади будь-якого рівня ведуть до скасування відведення земельних ділянок, накладень арештів, штрафів тощо. Йде політична боротьба, а страждає бізнес”, – розповів Ніконов. 

На його думку, аби прискорилось зростання будівельної сфери, мають ухвалюватися законодавчі ініціативи, які б заборонити всім силовим органам чіпати будівельників на якийсь період: скасовувати відведення земельних ділянок з 10-річною або 20-річною давністю; реагувати на скарги та листи псевдоактивістів без розбору реальної ситуації. А також – надати мешканцям можливість отримувати іпотеки. 

“Суспільство сьогодні дуже чутливе, багато хто постійно шукає “зраду”, що точно не покращує інвестиційний клімат і не стимулює підприємницьку ініціативу. Правоохоронні органи повинні розбиратися в подібних питаннях, а не навішувати одразу ярлики та заводити справи”, – говорить девелопер.

І додає, що в цьому ракурсі важливо внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які б заборонили відкривати кримінальні провадження за кожною заявою, адже в результаті правоохоронні органи завалені мільйонами справ, а доходить до судів максимум 1%.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Гальмує ринок і відсутність нового Генерального плану столиці.

“Це відбувається з однієї простої причини: ухвалення цього плану прибрало б велику кількість двояких двозначних інтерпретацій правоохоронних органів про те, що у певній зоні можна будувати, а що не можна”, – впевнений Ніконов. 

Нагадаємо, що мережа освітніх закладів KAN є найбільшою в Україні і налічує понад 10 навчальних закладів у Києві. В умовах війни столична девелоперська компанія продовжує виконувати зобов’язання перед власниками квартир і щодо реалізації освітніх закладів. Так, наприкінці року у “Файна Таун” буде завершена реалізація великого освітнього проєкту – інженерно-архітектурного колегіумом на 600 учнів. І стартує будівництво вже другої великої школи мережі А+ у рамках проєкту ЖК “Республіка”. 

Читайте: KAN продовжує будувати новий Архітектурно-інженерний колегіум А+ у “Файна Таун”


Фото: telegraf.com.ua

КиївВлада

Автор:
Вероніка Злацька
Рекомендуємо до перегляду
“Кримінальний Оленич”: покарання одіозного ексзаступника Кличка за сприяння забудові парку “Нивки” не відбувається з незрозумілих причин
“Кримінальний Оленич”: покарання одіозного ексзаступника Кличка за сприяння забудові парку “Нивки” не відбувається з незрозумілих причин
09:00 ДІАМ і правоохоронні органи наразі роблять все, щоб унеможливити будівництво висотного житлового комплексу (ЖК) на території  об’єкта природно заповідного фонду – парку “Нивки”. …
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
09:00 У столиці тривають скандали навколо будівельних робіт на залишках фундаменту Палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського. Так, у березні суд в рамках кримінальної справи…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
09:00 Протягом квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та…
Banner
QlU7mDx4