У столиці правоохоронці проводять перевірку щодо законності діяльності благодійного фонду, який нібито збирає кошти на ЗСУ. Перевірку почали після конфлікту, коли представники “фонду” на вимогу громадян не змогли надати звіти про збори.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції в Києві.
“Учора (16 листопада – KВ), ввечері у телеграм-каналах поширилось відео конфлікту між громадянами в Оболонському районі столиці щодо збору грошей на потреби українських військових. На місце прибули працівники поліції”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що правоохоронці врегулювали конфлікт та доставили до територіального управління поліції п’ятьох представників благодійного фонду. Працівники поліції кваліфікували подію як шахрайство.
“Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 Кримінального кодексу України. У рамках розпочатого кримінального провадження дізнавачі перевіряють усіх представників фонду, а також документацію установи”, повідомили в поліції.
Слід зауважити, що ввечері 16 листопада ветеран та активіст Олег Симороз повідомив про викриття організації “Врятуй рідну країну”, що збирає готівку з перехожих під приводом допомоги ЗСУ. За його словами, люди в військовій формі, які збирають кошти, зізналися, що вони не є і не були військовослужбовцями. Конфлікт стався у місці збору коштів біля станції метро “Героїв Дніпра”.
Волонтери-шахраї, які збирають готівку в Києві, тепер використовують тітушок та продовжують дурити людей.
Сьогодні з небайдужими громадянами ми навідалися до однієї з точок збору готівки шахраїської організації “Врятуй рідну країну”, яку очолює Микола Осаула. Нічого хорошого я… pic.twitter.com/zkeXXrdocG
— Симороз Олег Олександрович (@SymorozOfficial) November 16, 2023
Як зазначив Симороз, “ … враховуючи, що це готівка, то обліковувати її неможливо, саме тому шахраям так подобаються збори готівки. Далі частина грошей на карман, ну і на ЗСУ трохи, бо треба ж подяки у хлопців клянчити , бо бізнес має працювати. Схема тупа як двері”.
“Далі приїхали рішали та тітушки. Один з них такий собі Карєн Мелькумов, він вирішив навіть мені погрожувати. Дуже цікавий персонаж, вів бізнес в окупованому Криму. Вів діяльність, яка буде дуже цікава СБУ, але про це згодом. Далі приїхали працівники Оболонського районного управління поліції міста Києва. Вони робили все, але не намагалися встановити шахраїв”, – констатував активіст.
Нагадаємо, правоохоронці викрили 12 учасників міжрегіональної групи, які налагодили шахрайську схему продажу автівок на фронт. Організатори оборутки наразі відбувають покарання у виправній колонії на Житомирщині, звідки і дурили військових та волонтерів. Окрім них, до складу групи входило ще 6 осіб “з волі”, зокрема з Києва.
Фото: відкриті джерела