Київська міська рада (КМР) затвердила програму державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря агломерації міста Києва. Прийняття документу, як сподіваються у столичній владі, дозволить “розширити наявну мережу моніторингу атмосферного повітря”.
Про це KВ стало відомо з повідомлення КМР 8 грудня 2022 року.
Згідно повідомлення, щойно прийнятий документ стосується таких речей:
-
збирання, оброблення, збереження та проведення аналізу інформації про якість атмосферного повітря, оцінювання та прогнозування змін і ступеня небезпечності для довкілля;
-
виявлення районів/місць забруднення атмосферного повітря;
-
розроблення та впровадження місцевих планів поліпшення якості атмосферного повітря;
-
удосконалення інформування населення про якість атмосферного повітря у столиці.
Начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний (на фото) так прокоментував прийняття згаданої програми: вона “ передбачає поступове збільшення кількості референтних пунктів моніторингу атмосферного повітря від 5 до 17 упродовж чотирьох років. Таким чином з’явиться можливість рівномірно розподілити пункти спостережень територією всього міста та на постійній основі отримувати комплексну інформацію про стан атмосферного повітря у Києві”.
Зараз у Києві діє мережа із 5 референтних (високоточних) пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка, які дозволяють автоматично вимірювати пил, діоксид азоту, діоксид сірки, оксид вуглецю, аміак, приземний озон, сірководень та формальдегід, а також метеорологічні показники.
Фото: КМР