Столична міськрада затвердила Угоду про підготовку кредитного фінансування від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Відповідно до неї, вказана установа може надати КП “Київтеплоенерго” позику в розмірі до 50 млн євро на термін до 5 років. Відсоткова ставка за цією угодою поки що офіційно невідома. Вказані фінансові ресурси підприємство зможе витратити на поповнення своїх обігових коштів та підтримання фінансової стійкості – передбачається, що це допоможе “Київтеплоенерго” реагувати на усі загрози і збої в сфері енергопостачання.
Як стало відомо КВ, під час сьогоднішнього засідання Київради депутатський корпус погодив проєкт рішення “Про затвердження Угоди про підготовку кредитного фінансування” (№08/231-806/ПР від 10 червня 2024 року).
Суб’єктом подання цього документу виступив Департамент фінансів Київської міськдержадміністрації (КМДА).
Йдеться про Угоду, яка була 7 червня 2024 року укладена між столичним міськрадою в особі мера Києва Віталія Кличка і ЄБРР. Відповідно до неї, вказаний банк може надати КП “Київтеплоенерго” позику в розмірі до 50 млн євро на термін до 5 років (розмір відсоткової ставки буде визначатися пізніше, після передінвестиційної перевірки цього проєкту. – КВ). Ці кошти підприємство зможе витратити “на поповнення своїх обігових коштів та підтримання фінансової стійкості для забезпечення готовності до швидкого реагування на будь-які загрози або збої в роботи енергопостачення”. Відповідно до законодавства України, така угода повинна бути затверджена Київрадою – задля того, щоб місто і ЄБРР “рухалися далі” в процесі підготовки до надання і отримання цього фінансування.
Як повідомляла КВ, 16 травня 2024 року Київрада, всупереч затвердженій Схемі теплопостачання Києва до 2030 року, вирішила за 12-15 років і 1,2 млрд євро докорінно модернізувати та децентралізувати галузь енергетики Києва. Йдеться про перехід на т.зв. “розподілену когенерацію” – коли ТЕЦ і котельні міста, які підпорядковані КП “Київтеплоенерго”, вироблятимуть і тепло, і електроенергію, які постачатимуться переважно в межах якоїсь конкретної території. Зокрема, тепер передбачається встановлення відповідного обладнання на трьох діючих столичних ТЕЦ та 11 котельнях, а також будівництво ще трьох нових ТЕЦ.
На цій же “пленарці”, в рамках затвердження нової “енергетичної конституції столиці”, депутати Київради також проголосували за збільшення статутного капіталу “Київтеплоенерго” ще на 2,5 млрд гривень (він має зрости до 7,8 млрд гривень). При цьому, додаткові фінанси з міського бюджету підприємство також планує використати на поповнення обігових коштів. В КМДА кажуть, що, коли у “Київтеплоенерго” “з’являться” додаткові фінансові ресурси, їх можна буде витратити на закупівлю і встановлення в котельнях і теплових станціях шести малих автономних когенераційних установок загальною потужністю 58,77 мВт.
Читайте: У Києві вирішили зайнятися модернізацією енергетичного сектора
КП “Київтеплоенерго” з 22 грудня 2018 року керує В’ячеслав Бінд. Це підприємство підпорядковане Департаменту ЖКІ КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює вищезгаданий Дмитро Науменко. Сферу ЖКГ у Києві з 2014 року контролює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Департаментом фінансів КМДА з 2012 року керує Володимир Репік. Діяльність цієї структури з 2018 року контролює перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Фото: скріншот трансляції засідання Київради
Іван Кулик
КиївВлада