Столичні депутати наблизили початок створення наглядової ради в “Київтеплоенерго”

Столичні депутати наблизили початок створення наглядової ради в “Київтеплоенерго”

Столична міськрада нарешті розпочала процес утворення наглядових рад у крупних комунальних підприємствах (КП) – через майже п’ять років з моменту затвердження відповідного порядку. Розпочати було вирішено з “Київтеплоенерго” – депутатський корпус вже вніс зміни до його статуту, офіційно задекларувавши, що наглядова рада буде одним із його органів управління. Також було визначено функції цього колегіального органу, серед яких – затвердження фінансових планів, надання рекомендацій щодо призначення директора КП тощо. Втім, щоб відповідне рішення запрацювало, серед іншого, Київраді ще потрібно затвердити механізм обрання та припинення повноважень членів наглядової ради.

Як стало відомо КВ, під час учорашнього пленарного засідання Київради було затверджено проєкт рішення №08/231-1417/ПР від 19 вересня 2024 року “Про внесення змін до статуту КП “Київтеплоенерго”.

Суб’єктом його подання виступив група депутатів міськради – членів комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу (ЖКГ та ПЕК). У сесійній залі за його погодження проголосували 79 депутатів.

Згідно з прийнятим рішенням, столична влада змінила структуру управління вказаним комунальним підприємством: якщо раніше статутом було передбачено, що “Київтеплоенерго” керує директор, то тепер у цьому документі визначено, що управляти ним будуть директор, наглядова рада і Департамент житлово-комунальної інфраструктури Київської міськдержадміністрації (КМДА). Тобто, йдеться про погодження створення наглядової ради, а роль вказаного структурного підрозділу столичної мерії заключатиметься в тому, що він вирішуватиме, чи потрібно цій раді далі функціонувати.

Так, відповідно до цього рішення, саме наглядова рада здійснюватиме управління підприємством, контролюватиме і спрямовуватиме діяльність його директора, буде нести відповідальність за забезпечення стратегічного управління КП тощо. До складу цього колегіального органу входитимуть 5 осіб – двоє представників Київради і троє незалежних членів, обраних за результатами спеціального конкурсного відбору. Вони ж будуть обирати голову наглядової ради. Строк повноважень цього колегіального органу складатиме три роки. При цьому, коли це буде реалізовано не зрозуміло: Київрада ще повинна затвердити порядок обрання, призначення та припинення повноважень членів наглядової ради. 

До слова, останні будуть отримувати винагороду, а також їм відшкодовуватимуться “документально підтверджені витрати, що безпосередньо пов’язані з їх діяльністю (відрядження, телефонні, поштові, канцелярські, транспортні витрати тощо)”.

При цьому, рішенням було визначено, що члени наглядової ради не матимуть права втручатися в оперативно-господарську діяльність директора “Київтеплоенерго”. Відповідно до нової редакції статуту, цей орган буде займатися погодженням річних фінансових планів цього КП, затвердженням показників ефективності діяльності підприємства, наданням рекомендацій щодо призначення на посаду та звільнення з посади директора і умов контракту, прийняттям рішень про необхідність проведення аудиту “Київтеплоенерго”, формуванням його антикорупційної політики тощо.

Як повідомляла КВ, ще у грудні 2019 року Київрада затвердила порядок створення наглядових рад у столичних КП, їх комітетів, організації їх діяльності та ліквідації, обрання та призначення членів, вимог до цих членів. Тоді низка депутатів Київради минулого VIII скликання висловлювали претензії до такого порядку, вказуючи на те, що міськрада так і не наділила наглядові поради конкретними функціями, які б давали можливість контролювати діяльність столичних КП – вони фактично мали стати “погоджувальними консультативними органами”.

Вже у серпні 2020-го на розгляд Київради було винесено проєкт рішення щодо внесення змін до вказаного рішення. Документом, який був підготовлений комісією з питань власності, передбачалося “наділення” наглядових рад важливими повноваженнями – у тому числі щодо призначення та звільнення керівників КП, затвердження фінансових планів, стратегій розвитку тощо. Втім, цей проєкт рішення так і не було затверджено. Більше того – за майже п’ять років у жодному крупному столичному КП, який підпадав би під критерії утворення наглядових рад, такі колегіальні органи так і не були створені.

Читайте: Как черт ладана: у Кличко отказываются внедрять корпоративное управление в столичных КП

КП “Київтеплоенерго” з 22 грудня 2018 року керує В’ячеслав Бінд. Це підприємство підпорядковане вищезгаданому Департаменту ЖКІ КМДА, який з 17 липня 2017 року очолює вищезгаданий Дмитро Науменко. Сферу ЖКГ у Києві з 2014 року контролює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Завищення вартості та фіктивні фірми: Нацполіція розслідує, як “Київтеплоенерго проводить реконструкцію деаераторів

Комісією Київради з питань ЖКГ та ПЕК з 8 грудня 2020 року керує депутат Олександр Бродський (фракція “ВО “Батьківщина”). У минулому скликанні міськради у 2015-2020 роках Бродський, будучи членом фракції “Єдність”, очолював комісію з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

Фото з відкритих джерел

КиївВлада

Іван Кулик

Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4